دستیار صوتی الکسا برای تمام کامپیوترهای مبتنی بر ویندوز 10 منتشر شد

دستیار صوتی الکسا برای تمام کامپیوترهای مبتنی بر ویندوز 10 منتشر شد

شرکت مایکروسافت از چند ماه پیش همکاری جدیدی را با آمازون شروع کرده است و طی آن تصمیم دارد تا دستیار صوتی الکسا را در کنار کورتانا در ویندوز 10 ارائه دهد.

دستیار صوتی الکسا قرار است به صورت محدود در برخی از کامپیوترهای ویندوزی جدید ارائه شود. بر همین اساس، آمازون تصمیم گرفته تا با تولید کنندگان مختلف، نظیر اچ پی، لنوو و ایسر همکاری کند تا این دستیار صوتی دیجیتالی را برای برخی از دستگاه‌های جدید این کمپانی‌ها ارائه دهد.

همان‌طور که گفته شد، آمازون فعلاً تصمیمی برای ارائه الکسا به صورت رسمی برای تمامی دستگاه‌های مبتنی بر ویندوز 10 ندارد، بلکه این دستیار به صورت اختصاصی برای برخی از دستگاه‌های جدید که قیمت آن‌ها به دلیل مجهز بودن به این دستیار دیجیتالی افزایش پیدا کرده است؛ ارائه خواهد شد.

در این میان، برخی از وب سایت‌های خبری نظیر Windows Central به تازگی اقدام به استخراج فایل exe این دستیار صوتی از دستگاه‌های یاد شده و عرضه آن برای تمامی کامپیوترهای ویندوزی کرده‌اند. کاربران می‌توانند با نصب این فایل از طریق منابع غیررسمی اقدام به استفاده از این دستیار دیجیتالی در دستگاه خود کنند.

البته باید به یاد داشت که هنوز میزان کارکرد درست این فایل در ویندوز 10 و عدم ویروسی بودن آن مشخص نشده است. بر همین اساس به دلیل مسائل امنیتی، لینک دانلود فایل یاد شده فعلاً از طریق این مطلب ارائه نمی‌شود.

وب سایت Windows Central در توضیحات این اپلیکیشن نوشته است که کاربران پس از نصب آن می‌توانند از طریق بخش All Apps در استارت به دستیار هوشمند صوتی الکسا دسترسی پیدا کنند. در این میان باید به یاد داشت که برای استفاده از این اپلیکیشن کاربران باید حساب رسمی آمازون را در اختیار داشته باشند و پیش از استفاده، این حساب کاربری را در اپلیکیشن یاد شده وارد کنند.

این دستیار صوتی فعلاً برای زبان انگلیسی با لهجه آمریکایی ارائه شده است و پس از اجرا، در بخش system tray قرار می‌گیرد تا کاربران بتوانند به صورت سریع به آن دسترسی پیدا کنند.

دیدگاهتان را بنویسید