دستیار دیجیتالی الکسا، بدون نیاز به سخت افزار مخصوص به کامپیوترهای ویندوزی میاید

دستیار دیجیتالی الکسا، بدون نیاز به سخت افزار مخصوص به کامپیوترهای ویندوزی میاید

شرکت آمازون به تازگی تصمیم گرفته است تا دستیار هوشمند صوتی خود را برای کامپیوترهای ویندوزی عرضه کند.

بر همین اساس، الکسا قرار است با همکاری آمازون و شرکت‌های تولید کننده، به کامپیوترهای ویندوزی بیاید و پاسخگوی کارهای مختلف کاربران باشد.

در بررسی‌های اولیه انجام شده، مشخص شده که الکسا برای اجرا در دستگاه‌های ویندوزی نیازی به همراه داشتن سخت افزار مخصوص ندارد. با این حال، آمازون تصمیم دارد تا این دستیار هوشمند صوتی را تنها در برخی از مدل‌های کامپیوترهای ویندوز ارائه دهد.

به همین منظور، آمازون با شرکت‌هایی نظیر اچ پی و لنوو در این زمینه همکاری کرده است تا به در چند مدل از لپ تاپ‌های این شرکت‌ها، الکسا را به عنوان جایگزینی مناسب برای کورتانا توسعه دهد. در حقیقت تجهیز کامپیوترهای جدید مبتنی بر ویندوز به دستیار هوشمند الکسا به عنوان یک آپشن اضافی شناخته خواهد شد که کاربران بابت آن، دستگاه مورد نظر را با قیمتی بیشتر از مدل عادی خریداری می‌کنند.

تا پیش از این، آمازون تصمیم داشت تا با همکاری شرکت مایکروسافت، دو دستیار دیجیتالی هوشمند الکسا و کورتانا را برای کار در ویندوز 10 ترکیب کند. اما حالا به نظر می‌رسد که آمازون تصمیم دارد تا با توسعه الکسا به صورت اختصاصی و جداگانه در کامپیوترهای ویندوزی، با مایکروسافت و دستیار دیجیتالی کورتانا رقابت کند.

همین مسئله باعث شده تا برخی از تحلیلگران، پیش بینی‌هایی در مورد نتیجه رقابت الکسا و کورتانا را مطرح کنند. گفتنی است که کورتانا از همین حالا در حوزه کسب و کارهای مختلف موفقیت‌های بیشتری نسبت به الکسا داشته است و راه خود را به تمامی سیستم عامل‌ها و پلتفرم‌های پر استفاده باز کرده است. این در حالی است که الکسا، تنها در زمینه استفاده از اسپیکرهای هوشمند و همچنین کنترل تجهیزات هوشمند سازی خانه، موفقیتی نسبی کسب کرده است. به همین دلیل هنوز معلوم نیست که در این رقابت کدام یک از دستیارهای هوشمند موفقیت بیشتری کسب خواهند کرد.

دیدگاهتان را بنویسید