دسترسی به اپلیکیشن های ویندوز از طریق تمام دستگاه های اجرا کننده HTML5 آزاد شد

دسترسی به اپلیکیشن های ویندوز از طریق تمام دستگاه های اجرا کننده HTML5 آزاد شد

مایکروسافت به تازگی از آپدیت جدید سرویس Remote Desktop رونمایی کرده است. ردموندی ها در ریموت دسکتاپ جدید تقریبا به تمامی دستگاه ها اجازه دسترسی و اتصال ریموت به ویندوز 10 و اپلیکیشن ها را می دهند. تا پیش از این نیز کلاینت Remote Desktop برای ویندوز 10، ویندوز 10 اس، iOS و اندروید موجود بود. اما حالا تمامی دستگاه هایی که به نوعی توانایی اجرای HTML5 را دارند نیز می توانند از طریق بستر وب به اپلیکیشن های ویندوز و محیط دسکتاپ به صورت ریموت دسترسی داشته باشند.

بر همین اساس از این پس کاربران دستگاه های دیگر نظیر کامپیوتر های مبتنی بر سیستم عامل لینوکس نیز می توانند از طریق یک مرورگر وب با قابلیت اجرای کد های HTML5 به کامپیوتر های ویندوزی دسترسی ریموت داشته باشند.

 

مایکروسافت مدت زیادی است که تلاش دارد تا توجه کاربران تمامی پلتفرم ها را به خود جلب کند. تا پیش از این ردموندی ها با ارائه بسیاری از اپلیکیشن های اختصاصی خود در سیستم عامل های iOS و اندروید تلاش کرده بودند تا از لحاظ نرم افزاری در حوزه موبایل موفقیت کسب کنند. علاوه بر اینکه مایکروسافت به تازگی قابلیت های زیادی برای اجرای لینوکس در ویندوز 10 ارائه داده تا کاربران لینوکس و طرفداران بستر نرم افزار های آزاد و متن باز نیز به ویندوز 10 جلب شود.

سرویس ریموت دسکتاپ مایکروسافت یکی از سرویس های مهم این شرکت است که در راستای رقابت با ممحصولات نرم افزاری مشابه نظیر Teamviewer توسعه پیدا کرده است. این سرویس به کاربران اجازه میدهد که از طریق دستگاه های دیگر به کامپیوتر ویندوزی خود ریموت و کنترل از راه دور داشته باشند. مایکروسافت در ابتدا این سرویس را به صورت انحصاری و فقط با ارتباط کامپیوتر های ویندوز توسعه داد. اما امکان برقراری ارتباط ریموت از طریق دستگاه های دیگر، پس از تغییر سیاست های مایکروسافت به این سرویس اضافه شد

دیدگاهتان را بنویسید