درایور و فریم ویر دستگاه های جدید خانواده سرفیس از این پس قابل دانلود هستند

درایور و فریم ویر دستگاه های جدید خانواده سرفیس از این پس قابل دانلود هستند

مایکروسافت از این پس به کاربران اجازه دانلود فریم ور و درایور های مخصوص محصولات سخت افزاری جدید خود را میدهد. تا پیش از این کاربران مایکروسافت تنها از طریق نصب فایل ایمیج ویندوز مخصوص محصولات سرفیس میتوانستند به درایور های کامل دستگاه خود دسترسی داشته باشند و مایکروسافت تا حدودی دسترسی عمومی به این درایور های را دشوار کرده بود. همچنین روشی که کاربران معمولا برای نصب نسخه جدید فریم ویر استفاده میکردند، از طریق آپیدت خودکار ویندوز 10 و یا بخش Device Manager دستگاه های بود. به نظر میرسد که مایکروسافت حالا سیاست خود در این زمینه را تغییر داده و دست کاربران را برای نصب درایور ها و فریم ویرمحصولات خانواده سرفیس باز گذاشته است.
به نظر میرسد که هدف اصلی مایکروسافت برای ارائه درایورها و فریم ویر ها افراد حرفه در زمینه IT باشد و مایکروسافت قصد دارد توجه این افراد را بیش از گذشته به خرید و استفاده محصولات سرفیس جذب کند. البته تا حدودی روش دانلود و دریافت نرم افزار های راه انداز سرفیس هنوز تا حدودی دشوار است و باید از طریق قابلیت Restore انجام شود. کاربران در صورتی که بتوانند به صورت آنلاین و از طریق Windows 10 installer، سیستم عامل سرفیس خود را بازیابی کنند، دسترسی به نصب درایور ها و فریم ویر آنها به صورت آفلاین خواهند داشت. فایل های دانلودی با فرمت MSI بوده و قابل اجرا برای دستگاه های سرفیس پرو 2017 و سرفیس لپ تاپ هستند. گفتنی است که این قابلیت تنها برای این دو دستپاه عرضه شده و کاربران دستگاه های دیگر سرفیس باید از طریق گزینه Restore اقدام به نصب مجدد سیستم عامل به همراه درایور ها و فریم ویر کنند.
کاربران این دو محصول از خانواده سرفیس میتوانند از طریق لینک های زیر جدید ترین نسخه درایور و آپدیت های مورد نظر را دریافت و نصب کنند:
1. درایور ها و فریم ویر سرفیس لپ تاپ
2. درایور ها و فریم ویر سرفیس پرو 2017
لازم به ذکر است که درایور ها و فریم ور ذکر شده تنها برای این دو دستگاه در ویندوز 10 نسخه 1703 و جدید تر موجود خواهد بود.
همچنین به کاربران این دستگاه ها اکیدا توصیه میشود که اولا قبل از انجام چنین کاری از اطلاعات دستگاه خود نسخه بکاپ تهیه کنند؛ ثانیا در صورتی که نجربه کارهای مشابه را نداشته اند از این کار خودداری کنند؛ چرا که روند نصب فریم ویر بسیار حساس بوده و در صورت کوچک ترین اشتباهی ممکن است دستگاه مشکلات جدی پیدا کند. دستگاه های خانواده سرفیس فاقد BIOS بوده و از فریم ویر مخصوص مایکروسافت برای راه اندازی استفاده میکنند. در صورتی که در روند آپدیت فریم ورک دستگاه به مشکل بخورد، ممکن است به طور کامل خاموش شده و دیگر روشن نشود.

دیدگاهتان را بنویسید