دانلود ایمیج ویندوز 10 بدون استفاده از Media Creation Tool

دانلود ایمیج ویندوز 10 بدون استفاده از Media Creation Tool

بسیاری از کاربران برای دانلود جدیدترین ایمیج سیستم عامل ویندوز 10 با مشکلات متعددی مواجه هستند. در این میان بسیاری از توسعه دهندگان متفرقه فایل‌های ISO متفاوتی را تولید می‌کنند که نصب آن‌ها به دلیل مسائل امنیتی به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.

از طرفی وب سایت رسمی مایکروسافت امکان دانلود جدیدترین بیلدهای ویندوز 10 را به کاربران داده است. با این حال مشکل اصلی این است که کاربران باید با استفاده از Media Creation Tool فایل‌های ایزوی مختلف را تولید کرده و سپس آن‌ها را دانلود کنند.

البته باید به یاد داشت که کاربرانی که از دستگاه‌های مبتنی بر سیستم عامل‌های غیر از ویندوز استفاده می‌کنند، محدودیتی در این زمینه ندارند و نیازی به استفاده از این روش ندارند. به همین دلیل بسیاری از کاربران می‌توانند با استفاده از دستگاه‌های دیگر، نظیر آیپد یا تلفن‌های هوشمند اندرویدی ایمیج ویندوز 10 را دانلود و نصب کنند.

اما یک روش نسبتا ساده برای دور زدن فرایند استفاده از Media Creation Tool وجود دارد که کاربران با استفاده از آن می‌توانند فایل ایمیج نصبی ویندوز 10 را با سرعت بیشتری دانلود کنند. پس از انجام دادن این فرایند، فایل ایمیج با لینک مستقیم از وب سایت رسمی مایکروسافت آماده دانلود می‌شود و کاربران با نهایت سرعت اینترنت خود می‌توانند آن را دانلود کنند.

برای دانلود ایمیج نصبی ویندوز 10 بدون استفاده از Media Creation Tool کافی است مراحل زیر را انجام دهید:

  1. وب سایت دانلود ایمیج ویندوز 10 در وب سایت رسمی مایکروسافت را در مرورگر اج باز کنید
  2. دکمه F12 را بزنید
  3. در منوی باز شده در بخش Emulation زیر شاخه Mode را پیدا کرده و User Agent را روی iPad تنظیم کنید
  4. به یاد داشته باشید که برای انتخاب آیپد، گزینه Apple Safari (iPad) را باید بزنید

پس از انجام این کار، وب سایت مایکروسافت با حالت آیپد باز می‌شود و امکان دانلود مستقیم ایمیج نصبی ویندوز 10 با فرمت ISO را می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید