خبر خوب به کاربران سرفیس پرو 3: Assistive Technology هنوز کار می‌کند!

خبر خوب به کاربران سرفیس پرو 3: Assistive Technology هنوز کار می‌کند!

بر اساس برنامه زمان بندی شده؛ مایکروسافت تصمیم داشت تا پایان روز سی و یکم دسامبر 2017 قابلیت Assistive Technology را از دسترس خارج کند که بر اساس آن بسیاری از دستگاه‌های ویندوزی قدیمی دیگر قادر به آپگرید به ویندوز 10 نبودند.


این در حالی است که کاربران سیستم‌عامل‌های قدیمی مایکروسافت، در طی 4 روز اخیر که سال میلادی جدید شروع شده نیز توانسته‌اند از Assistive Technology استفاده کنند و به صورت رایگان دستگاه خود را به ویندوز 10 ارتقا دهند.
البته، هنوز معلوم نیست که قابلیت یاد شده تا چه زمانی در دسترس کاربران خواهد بود و تا چه زمانی مایکروسافت از این سرویس پشتیبانی می‌کند. با این حال به کاربران دستگاه‌های ویندوزی، از جمله سرفیس پرو 3 توصیه می‌کنیم تا هر چه سریع‌تر، دستگاه خود را از طریق Assistive Technology به ویندوز 10 ارتقا دهند.
مایکروسافت در زمان عرضه ویندوز 10 اعلام کرده بود که کاربران نسخه‌های 7، 8 و 8.1 ویندوز که لایسنس سیستم عامل را به صورت قانونی خریداری کرده‌اند قادر به آپگرید رایگان به ویندوز 10 هستند. این شرکت اعلام کرده بود که قابلیت یاد شده تنها برای مدتی محدود و مشخصاً تا تاریخ 29 جولای 2016 در دسترس خواهد بود. با این حال کاربران تا به امروز توانسته‌اند از طریق Assistive Technology امکان آپگرید به سیستم عامل ویندوز 10 را داشته باشند.
مایکروسافت نیز تا چند ماه پیش هیچ ادعایی در مورد این قابلیت نکرده بود. با این حال مایکروسافت به تازگی اعلام کرده بود که قابلیت یاد شده را در تاریخ 29 دسامبر سال 2017 خواهد بست و پس از آن کاربران باید از طریق خرید قانونی لایسنس به ویندوز 10 ارتقا پیدا کنند.
برخی از تحلیلگران ادعا می‌کنند که ادامه عمر Assistive Technology به منزله تمایل مایکروسافت به کاهش جامعه کاربری ویندوزهای قدیمی و افزایش همگانی ویندوز 10 است.
اگر از کاربران ویندوزهای قدیمی و به خصوص سرفیس پرو 3 هستید، توصیه می‌کنیم در سریع‌ترین زمان ممکن دستگاه خود را به نسخه جدید به‌روزرسانی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید