خبر خوب برای کاربران سرفیس پرو 4؛ اینتل آپدیت‌های امنیتی اختصاصی خود را منتشر کرد

خبر خوب برای کاربران سرفیس پرو 4؛ اینتل آپدیت‌های امنیتی اختصاصی خود را منتشر کرد

ماه پیش بسیاری از اخبار حوزه فناوری روی کشف دو آسیب پذیری مهم در پردازنده‌های اینتل متمرکز بود.

این آسیب پذیری ها باعث می‌شدند تا هکرها و افراد ناشناس بتوانند به دستگاه‌های مبتنی بر پردازنده‌های اینتل دسترسی داشته باشند و با دست‌کاری کدهای کرنل سیستم عامل بتوانند اقدام به خرابکاری‌های متعدد در دستگاه‌های خود کنند.

همین مسئله باعث شد تا شرکت‌های مختلف تولید کننده دستگاه‌ها و سیستم عامل‌های دسکتاپ اقدام به عرضه آپدیت‌های امنیتی مختلف برای دستگاه‌های خود کنند. این در حالی است که آپدیت امنیتی مایکروسافت برای آسیب پذیری های پردازنده‌های اینتل با مشکلات مختلفی مواجه شده بود و بسیاری از کاربرانی که این آپدیت‌ها را نصب کرده بودند از کند شدن سرعت انجام کارهای دستگاه خود ابراز نارضایتی کنند.

شرکت اینتل در نهایت دو هفته پیش اعلام کرد که کاربران فعلاً آپدیت‌های امنیتی توسعه یافته توسط شرکت‌های مختلف نظیر مایکروسافت را نصب نکنند و منتظر عرضه آپدیت‌های اینتل برای دستگاه‌ها باشند.

بر همین اساس شرکت اینتل به تازگی آپدیت‌های خود برای دستگاه‌های مبتنی بر پردازنده‌های نسل ششم با عنوان اسکای لیک را آماده عرضه به تولید کنندگان دستگاه‌های کامپیوتری کرده است و کاربران در آینده‌ای نزدیک می‌توانند با استفاده از آپدیت‌های سیستمی، جلوی آسیب پذیری های یاد شده را بگیرند.

در این میان سرفیس پرو 4 و نسل اول سرفیس بوک مبتنی بر پردازنده‌های اسکای لیک هستند. از این روی این دستگاه‌ها در آینده‌ای نزدیک و مشخصاً از طریق بخش Windows Update خواهند توانست آپدیت‌های رسمی اینتل را برای دستگاه‌های خود دریافت کنند.

لازم به ذکر است که اینتل هنوز اطلاعاتی در مورد آپدیت‌های امنیتی برای دستگاه‌های دیگر که با پردازنده‌های هسول و کیبی لیک تولید شده‌اند نداده است. با این حال پیش بینی می‌شود که در آینده‌ای نزدیک آپدیت مخصوص این دستگاه‌ها نیز عرضه شود.

دیدگاهتان را بنویسید