حل مشکل آپدیت های ویندوز با ابزار جدید مایکروسافت

حل مشکل آپدیت های ویندوز با ابزار جدید مایکروسافت

شاید یکی از جدی ترین مشکلاتی که کاربران سیستم عامل ویندوز با آن مواجه هستند، مشکل به روز رسانی و آپدیت ویندوز است. این مشکل به خصوص پس از ارائه ویندوز 10 بیشتر نیز شد؛ چرا که ویندوز 10 آپدیت های سیستمی را به صورت اتوماتیک و بدون اجازه کاربر از اینترنت داتلود و نصب میکند. مایکروسافت برای حل این مشکل، استفاده از یک «Troubleshooter» را پیشنهاد می کنند که در این زمینه به کاربران کمک بسیاری خواهد کرد.
اما حالا شرکت مایکروسافت با معرفی ابزاری جدید به دنبال رفع این مشکل است. معمولاً مقالات موجود در بخش پشتیبانی مایکروسافت برای حل این گونه مشکلات کاربردی نیستند و از طرف دیگر اطلاعات به اشتراک گذاشته شده توسط کاربران نیز در اغلب موارد مشکلی را حل نمیکنند چرا که ممکن است شرایط کاربر دیگر که باعث ایجاد مشکل شده با شرایط دستگاه دیگری که دچار مشکل شده متفاوت باشد. جستجو در اینترنت در مورد ارورهای دریافت شده راه حل دیگری است که بعضی کاربران از آن استفاده می کنند و معمولاً فقط باعث اتلاف وقت بیشتری می شود.
با این تفاسیر، ارائه یک «Troubleshooter» برای شناسایی مشکل در نصب آپدیت ها و از بین بردن آن، یک اقدام مورد انتظار از طرف مایکروسافت بود. همانگونه که شرکت مذکور توضیح می دهد:
«Troubleshooter»ارائه شده توسط مایکروسافت در ویندوز 7، ویندوز 8.1 و ویندوز 10 قابل اجرا خواهد بود. ابزار ارائه شده گام های مختلفی را برای حل مشکل در اختیار کاربر قرار می دهد از جمله دانلود و اجرای «Windows Update Troubleshooter»، نصب آخرین به روز رسانی به صورت دستی و پیشنهادهای کمی پیچیده تر. اگر تمام مراحل قبلی کارآمد نبود، ابزار مذکور به کاربر پیشنهاد نصب دوباره ویندوز را خواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید