حجم آپدیت‌های ماهانه ویندوز 10 کاهش پیدا می‌کند

حجم آپدیت‌های ماهانه ویندوز 10 کاهش پیدا می‌کند

شرکت مایکروسافت به تازگی اعلام کرده است که در حال کار روی کاهش حجم آپدیت‌های ماهانه ویندوز 10 است تا از طریق آن کاربران برای به روز رسانی سیستم عامل دستگاه خود با مشکلات کمتری مواجه شوند.

مایکروسافت به تازگی طی یک پست در وبلاگ رسمی ویندوز 10 اعلام کرده که کاربران پس از دریافت رداستون 5 دیگر نیازی به دریافت آپدیت‌های ماهانه پرحجم ندارند و به روز رسانی‌ها با حجم کمتری برای آن‌ها ارائه خواهد شد. مایکروسافت همچنین اعلام کرده که آپدیت‌های الحاقی از این پس، هر ماه ارائه می‌شوند تا حجم آن‌ها برای کاربران کاهش پیدا کند.

تا پیش از این، آپدیت‌های الحاقی تنها سه یا چهار بار پس از به روز رسانی‌های بزرگ برای کاربران منتشر می‌شد که این مسئله باعث می‌شد تا حجم دریافت آپدیت‌ها افزایش پیدا کند. این در حالی است که روند جدیدی که مایکروسافت برای عرضه منظم به روز رسانی‌ها در نظر گرفته دردسرهای مربوط به دانلود آپدیت‌ها را کاهش می‌دهد.

به طور کل، حجم زیاد آپدیت‌ها باعث شده تا بسیاری از کاربران برای جلوگیری از افزایش ترافیک مصرفی اینترنت خود، تصمیم به بستن پردازش‌های مربوط به دانلود و نصب آپدیت‌ها بگیرند که این کار باعث به خطر افتادن سیستم عامل به دلیل عدم دریافت آپدیت‌های امنیتی می‌شود.

در این میان، مایکروسافت اعلام کرده که از روز دوازدهم فوریه 2019 تصمیم دارد تا فاز جدیدی از به روز رسانی‌ها را با عنوان آپدیت‌های دلتا برای کاربران عرضه کند که باعث می‌شود تا تعداد دفعات دانلودهای ارائه شده افزایش پیدا کند و در عین حال، حجم دریافتی آن‌ها به طرز قابل توجهی کاهش پیدا کند.

این مسئله همچنین باعث می‌شود تا مدت زمان نصب به روز رسانی‌ها نیز کاهش پیدا کند و کاربران در بین ریستارت ها زمان کمتری را منتظر نصب سیستم عامل باقی بمانند.

دیدگاهتان را بنویسید