حالت تاریک به فایل اکسپلورر ویندوز 10 آمد

حالت تاریک به فایل اکسپلورر ویندوز 10 آمد

مایکروسافت به تازگی حالت تاریک برای فایل اکسپلورر اختصاصی ویندوز 10 را آماده عرضه به کاربران عضو برنامه اینسایدر کرده است.

بر همین اساس، کاربرانی که از همین حالا عضو بخش Fast Ring برنامه ویندوز اینسایدر شده‌اند، خواهند توانست تا با دانلود و نصب آخرین آپدیت سیستم عامل ویندوز 10، به این حالت دسترسی پیدا کنند. تا پیش از این، برخی از گزارش‌های منتشر شده توسط توسعه دهندگان به وجود حالت تاریک در فایل اکسپلورر ویندوز 10 پرداخته بودند. این توسعه دهندگان اعلام کرده بودند که حالت یاد شده در یکی از بخش‌های بیلدهای اخیر ویندوز 10 نهفته شده است و کاربران می‌توانند با فعال کردن آن از طریق ابزارهایی خاص به حالت تاریک در فایل اکسپلورر دسترسی داشته باشند.

اما حالا تنها پس از چند هفته از عرضه نهایی این قابلیت، مایکروسافت به صورت رسمی نسخه‌های بتای حالت تاریک فایل اکسپلورر را در اختیار کاربران اینسایدر گذاشته تا پس از انجام مراحل تست، این قابلیت برای کاربران عادی نیز آماده ارائه شود.

کاربران عضو اینسایدر که از همین حالا نسخه‌های جدید و بتای ویندوز 10 را دریافت کرده‌اند، می‌توانند با مراجعه به بخش Settings> Personalization> Colors و فعال کردن گزینه  dark mode تمامی بخش‌های سیستم عامل، از تنظیمات اصلی ویندوز گرفته تا فایل اکسپلورر سیستم عامل را به رنگ سیاه درآورند.

مایکروسافت در زمان توسعه ویندوز 10 تلاش زیادی کرده است تا امکان شخصی سازی هرچه بیشتر را به این سیستم عامل بیاورد. امکان شخصی سازی ویندوز 10 یکی از مهم‌ترین مواردی است که نقش مهمی در زمینهٔ افزایش محبوبیت این سیستم عامل نسبت به رقبای لینوکسی و ویندوزی داشته است.

همان‌طور که تا پیش از این نیز اشاره شد، مایکروسافت پس از طی مراحل تست مختلف این قابلیت توسط کاربران عضو برنامه اینسایدر، آن‌ها را برای استفاده کاربران عمومی آماده خواهد کرده و کاربران عادی از طریق بخش Windows Update قادر به دسترسی به این قابلیت‌ها خواهند بود.

دیدگاهتان را بنویسید