توضیحات مدیرعامل سرفیس از آینده پلتفرم ویندوز

توضیحات مدیرعامل سرفیس از آینده پلتفرم ویندوز

Panos Panay مدیرعامل بخش سرفیس شرکت مایکروسافت و بخش مدیریت محصولات این کمپانی به تازگی مصاحبه‌ای خبر از آینده پلتفرم ویندوز محصولات مبتنی بر آن ارائه داده است.

مدیرعامل شرکت مایکروسافت طی مصاحبه ۱۵ دقیقه‌ای با پادکست fireside chat از اهمیت محصولات مبتنی بر سیستم عامل ویندوز کامپیوترهای ویندوزی محصولات سرفیس سخن به میان آورده است و آینده و چشم انداز شرکت مایکروسافت درزمینهٔ توسعه این پلتفرم را توضیح داده است.

پانای در توضیحات خود به این موارد اشاره کرده است:

با توجه به آنچه ما در اختیار داریم می‌توانیم در مورد آینده و چشم انداز مایکروسافت دیدگاه مشخصی داشته باشیم و در مورد آنچه ویندوز به افراد حرفه‌ای درزمینهٔ فناوری اطلاعات ارائه دهد را پیش بینی کنیم.

ما بر این باور هستم که آینده ویندوز و چیزی که قرار است ما به آن چهره حقیقت ببخشیم باورنکردنی خواهد بود، اما آنجا می‌خواهم مشخصاً از ویندوز ۱۰ و آنچه قرار است این سیستم عامل در اختیار است همگان بگذارد را به کاربران خود ارائه دهیم.

در سال جاری میلادی فعالیت‌های زیادی در مورد عرضه موارد مختلف در ویندوز ۱۰ داشته باشد. در مورد چگونگی ارائه این محصولات هیچ شکی ندارد اما چالش اصلی به زمان عرض آن‌ها مربوط است.

 

ادعای مطرح شده از پانوس پانای نشان از آن دارد که شرکت مایکروسافت تصمیم ویژه برای تغییر پلتفرم ویندوز در دستگاه‌های سخت افزاری و محصولات نرم افزاری خود دارد. این شرکت شاید در سال ۲۰۲۱ میلادی تلاشی برای تولید و عرضه نسخه جدیدتر است ویندوز ۱۰ را نداشته باشد و صرفاً آپدیت‌های بزرگ و تغییر دهنده رابط کاربری را برای این سیستم عامل عرضه کند؛ اما احتمالاً تلاش‌های ویژه درزمینهٔ توسعه کامپیوترهای سرفیس و عرضه محصولات جدید همراه باقابلیت‌های کاملاً متفاوت خواهد داشت.

سال ۲۰۲۰ یک دوره کاملاً عادی و نسبتاً ضعیف برای شرکت مایکروسافت بود با این کمپانی محصولات نسبتاً کمی را در حوزه سرفیس آماده رونمایی کرد. این موضوع مشخصاً به شیوع ویروس کرونا مربوط بود اما کنفرانس اکتبر ۲۰۱۹ شرکت مایکروسافت یک گام بزرگ از طرف این کمپانی بود که تغییراتی بزرگ‌تر تغییر دهنده رابط کاربری سرفیس ها ایجاد کرد. معرفی سرفیس پرو ایکس به عنوان اولین کامپیوتر ویندوزی تبدیل شونده با پردازنده‌های کم مصرف در کنار معرفی تلفن هوشمند سرفیس ۲ و تبلت سرفیس نئو به خودی خود نشانگر آن است که شرکت مایکروسافت در تلاش برای تغییر ارتباط انسان‌ها با کامپیوترهای ویندوزی است. قطع به یقین مایکروسافت در سال ۲۰۲۱ میلادی فرایند خود را برای توسعه و عرضه کامپیوترهای جدیدترین همراه باقابلیت‌های متفاوت‌تر آغاز خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید