توسعه دهندگان مایکروسافت از طراحی ظاهری کنسول پروژه اسکورپیو میگویند

توسعه دهندگان مایکروسافت از طراحی ظاهری کنسول پروژه اسکورپیو میگویند

مدتی است مایکروسافت اعلام کرده که برروی طراحی و تولید نسل بعدی کنسول های بازی اش کار میکند. این پروژه که به اسکورپیو معروف شده سرو صدای زیادی در میان گیمرها به راه انداخته، چرا که مایکروسافت تنها مدتی کوتاه پس از معرفی مدل جدید کنسول نسل هشتمی خود یعنی ایکس باکس وان اس تصمیم به اجرای این پروژه کرده است.
مایکروسافت ادعا کرده که اسکورپیو از قابلیت پیشبانی از واقعیت مجازی بهره مند خواهد شد. این در حالی است که مایکروسافت در حال حاضر نبض بازی های بدون کنترلر به همراه کینکت را در دست دارد و با اسکورپیو قصد دارد تا از Play Station VR نیز عقب نماند و در عین حال احتمالا کنسول نسل نهم خود را با قابلیت های گسترده تر و با کیفیت اجرایی بهتر برای گیمر ها عرضه کند.
در این میان روز گذشته توسعه دهندگان بخش ایکس باکس شرکت مایکروسافت تاحدودی از طراحی ظاهری کیت کنسول اسکورپیو پرده برداشتند. آنها ادعا کرده اند که اسکورپیو دقیقا شبیه یک ایکس باکس وان اس غول پیکر خواهد بود. و طراحی این کنسول ترکیبی از ظاهر یک روبات سفید رنگ خواهد بود که در بخش پایینی آن که با رنگ مشکی پوشانده شده درایو بلو ری برای بازی های فیزیکی و دیگر کارهای مربوط به دیسک های فشرده قرار گرفته است.
همچنین از حرف های توسعه دهندگان میتوان متوجه شد که به احتمال زیاد مایکروسافت قصد دارد تا قابلیت های جانبی بیشتری به اسکورپیو اضافه کند. به همین دلیل احتمالا پورت USB در جلوی کنسول تعبیه خواهد شد که کاربر به راحتی بتواند لوازم جانبی و فلش یا هارد دیسک اکسترنال به آنها متصل کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.