توسعه دهندگان اسپاتیفای در مورد کارکرد این اپلیکیشن در سرفیس‌ها توضیح دادند

اسپاتیفای یرای سرفیس

چند ماهی از عرضه نسخه رسمی اپلیکیشن اسپاتیفای در ویندوز استور می‌گذرد. این مسئله باعث رضایت بسیاری از کاربران دستگاه‌های ویندوزی شده است. با این حال برخی از کاربران دستگاه‌های خاص و منحصر به فرد، و از جمله آن‌ها کاربران دستگاه‌های سرفیس از نحوه کارکرد این اپلیکیشن در دستگاه‌های خود ابراز نارضایتی کرده‌اند.

این کاربران ادعا می‌کنند که رابط کاربری اپلیکیشن اسپاتیفای سازگاری کامل با نمایشگر لمسی و قلم استایلوس سرفیس‌ها را ندارد. این کاربران در نهایت از توسعه دهندگان اسپاتیفای خواسته‌اند تا نسخه مناسب این اپلیکیشن را برای دستگاه‌های ویندوزی مجهز به نمایشگر لمسی توسعه دهند.

این مسئله، در نهایت واکنش تیم توسعه دهنده اسپاتیفای را دربر داشته و آن‌ها طی بیاینه‌ای تصمیم خود برای توسعه اپلیکیشنی تماما سازگار با دستگاه‌های ویندوزی مجهز به نمایشگر لمسی را فاش کردند.

مدیران اسپاتیفای با اشاره به تلاش تیم توسعه دهنده این اپلیکیشن برای ارائه نسخه‌ای سازگار با ایکس باکس وان، اعلام کردند که در آینده‌ای نزدیک نسخه جدید این اپلیکیشن‌ها را برای سرفیس پرو منتشر می‌کنند.

گفتنی است؛ مایکروسافت از چند ماه گذشته با اعلام پایان عمر سرویس موسیقی Groove music اقدام به شروع همکاری با اسپاتیفای کرد. این همکاری در نهایت باعث عرضه نسخه‌ای خاص از اسپاتیفای در ویندوز استور شد. استدلال مایکروسافت برای اقدام یاد شده این بود که اکثر کاربران تمایل به استفاده از سرویس های موسیقی دیگر دارند و اپلیکیشن Groove music تعداد کاربران قابل قبولی ندارد. همین مسئله باعث شد تا مایکروسافت اسپاتیفای را که یکی از محبوب‌ترین سرویس‌های موسیقی در جهان به عنوان گزینه جایگزین اپلیکیشن اصلی خود معرفی کند.

اسپاتیفای تاکنون نسخه‌های مختلفی از اپلیکیشن خود را برای دستگاه‌های مختلف ارائه داده است. با این حال هنوز نسخه‌ای خاص از آن برای دستگاه‌های ویندوزی مجهز به نمایشگرهای لمسی، نظیر سرفیس‌ها ارائه نشده بود.

دیدگاهتان را بنویسید