تم سیاه به فایل اکسپلورر ویندوز 10 میاید

تم سیاه به فایل اکسپلورر ویندوز 10 میاید

پس از مدت‌ها انتظار و درخواست‌های مکرر کاربران، شرکت مایکروسافت نهایتاً فایل اکسپلورر ویندوز 10 را به تم تاریک مجهز کرد.

Rafael Rivera یکی از مهندسین نرم افزار به تازگی در حساب توییتر خود ضمن تائید این مسئله، تصویری از فایل اکسپلورر ویندوز 10 با تم تاریک را منتشر کرده است. گفتنی است که این قابلیت هنوز در هیچ یک از نسخه‌های عمومی و اینسایدر ویندوز 10 ارائه نشده است. با این حال مایکروسافت تصمیم دارد تا در آینده‌ای نزدیک آن را برای کاربران عرضه کند.

بر اساس پیش بینی‌ها، این قابلیت همانند دیگر قابلیت‌های توسعه داده شده برای ویندوز 10، ابتدا به منظور تست در اختیار کاربران ویندوز اینسایدر قرار می‌گیرد و پس از آن، به صورت عمومی در آپدیت‌های این سیستم عامل عرضه خواهد شد.

با وجود توییت منتشر شده از Rafael Rivera، هیچ جزییات دیگری از تم جدید فایل اکسپلورر منتشر نشده است. لازم به ذکر است که این قابلیت در حال حاضر به عنوان یکی از قابلیت‌های پنهان در ویندوز 10 با دستور mach2 enable 10397285 ارائه شده است که البته در حال حاضر دسترسی عمومی به آن وجود ندارد. کاربران برای فعال کردن تم تاریک فایل اکسپلورر در ویندوز 10 می‌توانند با نصب نرم افزار Mach2 از وب سایت Github به آن دسترسی داشته باشند.

لازم به یادآوری است که هیچ تضمینی در مورد کارکرد صحیح ویندوز 10 پس از نصب این نرم افزار و باز کردن قابلیت‌های مخفی ویندوز وجود ندارد و به همین دلیل به کاربران توصیه می‌شود، تا حد امکان از استفاده آن خودداری کنند.  مایکروسافت به تازگی قابلیت‌های ویژه‌ای را در فایل اکسپلورر ویندوز 10 ارائه داده است که از جمله آن‌ها، می‌توان به قابلیت باز کردن زبانه‌ها یا تب‌های مختلف در کنار قابلیت‌های شخصی سازی دیگر اشاره کرد.

گفتنی است که تم تاریک تا پیش از این برای اپلیکیشن‌های ویندوز یونیورسال ارائه شده بود که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به تم تاریک برای بخش تنظیمات کلی ویندوز یا همان Settings اشاره کرد.

دیدگاهتان را بنویسید