تمام تغییراتی که تا امروز در رداستون 5 ارائه شده است

تمام تغییراتی که تا امروز در رداستون 5 ارائه شده است

بیلد 17643 سیستم عامل ویندوز 10 از چند روز پیش برای کاربران عضو Fast Ring برنامه اینسایدر ارائه شده است که در حقیقت بخشی از آپدیت رداستون 5 به حساب میاید.

رداستون 5 که در حال حاضر در مرحله تست توسط کاربران اینسایدر هست، قرار است به عنوان پنجمین آپدیت بزرگ سیستم عامل ویندوز 10 و در ماه‌های پایانی سال جاری میلادی، به صورت عمومی برای کاربران ویندوز ارائه شود. در این آپدیت، همانند دیگر به روز رسانی‌های بزرگ سیستم عامل ویندوز 10 قرار است قابلیت‌ها و طراحی رابط کاربری ویندوز دستخوش تغییرات زیادی شود.

برخی از این قابلیت‌ها، از همین حالا برای کاربران اینسایدر ارائه شده است و کاربران عضو این برنامه می‌توانند با عضویت در این برنامه، به ظاهر و طراحی جدید سیستم عامل ویندوز 10 دسترسی داشته باشند. همین مسئله باعث شده تا نمایی کلی از آنچه قرار است در نسخه نهایی رداستون 5 ارائه شود، به صورت عمومی مشخص شده تا کاربران عادی نیز از روند تغییرات آتی این سیستم عامل آگاه شوند.

در ادامه به تغییرات رداستون 5 که تا به امروز ارائه شده است، خواهیم پرداخت:

  1. تغییرات منوی استارت

تنها تغییرات منوی استارت در رداستون 5 تا به امروز، در پنهان شدن نوار اسکرول و دسترسی سریع‌تر به بخش Ease of Access خلاصه می‌شود. غیر از این دو تغییر، منوی استارت، همانند آنچه در آپدیت بهاری ارائه شده است کار خواهد کرد.

  1. بخش Action Center

Action Center در رداستون 5 شامل تغییرات قابل توجهی شده است که طی آن انیمیشن‌های زیباتری برای نمایش نوتیفیکیشن‌ها اضافه شده است. نوتیفیکیشن‌ها در این بخش از این پس در صورت مشاهده، تار خواهند شد و پس از مدت کوتاهی از Action Center حذف می‌شوند.

  1. باز کردن تب‌های مختلف در اپلیکیشن‌ها

امکان باز کردن چند نوار مختلف در فایل اکسپلورر از همین حالا و از طریق آپدیت بهاری به ویندوز 10 آمده است. اما حالا مشخص شده که مایکروسافت به این مسئله اکتفا نکرده است و قرار است در آینده‌ای نزدیک، این قابلیت را در دیگر اپلیکیشن‌های ویندوز یونیورسال نیز گسترش دهد. کاربران در برخی از اپلیکیشن‌ها می‌توانند با فشار دادن دکمه + تب‌های جدیدی در نرم افزارهای مختلف باز کنند.

  1. تنظیمات یکپارچه‌تر

در رداستون 5 قرار است بخش تنظیمات مرکزی ویندوز 10 کامل بشود و مایکروسافت به طور کامل آماده حذف بخش Control Panel از این سیستم عامل خواهد شد. با کامل شدن قابلیت‌های تنظیمات مرکزی ویندوز 10، بیلدهای بعدی رداستون 5 ممکن است دیگر از کنترل پنل پشتیبانی نکنند.

  1. دکمه‌های میانبر کارآمدتر

بسیاری از دکمه‌های میانبری که تا به امروز توسط اپلیکیشن‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گرفتند از این پس برای استفاده در رابط کاربری رسمی ویندوز آماده خواهند شد. برای مثال، دکمه CTRL + T می‌تواند یک نوار جدید در فایل اکسپلورر باز کند.

دیدگاهتان را بنویسید