تلفن هوشمند سرفیس در یکی از رویدادهای مایکروسافت مشاهده شد

تلفن هوشمند سرفیس در یکی از رویدادهای مایکروسافت مشاهده شد

شرکت مایکروسافت به‌صورت کاملاً اتفاقی در جریان یکی از رویدادهای اخیر خود اقدام به نشان دادن اطلاعاتی در مورد تلفن هوشمند سرفیس کرده است.

در جریان رویداد اخیری که مایکروسافت برای توسعه دهندگان سرویس پردازش ابری آژور برگزار کرده است، به‌ صورت اتفاقی اطلاعاتی در مورد تلفن هوشمند سرفیس و پروژه اندرومدا منتشر شده است. در یکی از صفحات پاورپوینت نشان داده شده در جریان این رویداد جدولی از سیستم‌های ارتباطی بلوتوث در دستگاه‌های مبتنی بر ویندوز نشان داده شده است که عبارت Bluetooth: Automated HKL testing to validate Andromeda در مقابل آن قرار گرفته است. این مسئله به‌ طور مشخص نشان می‌دهد که مایکروسافت همچنان در حال توسعه پروژه اندرومدا است.

اندرومدا یکی از پرسروصداترین پروژه‌های شرکت مایکروسافت است که طی آن ردموندی‌ها در تلاش برای ساخت نسخه‌ای خاص از ویندوز 10 با رابط کاربری لمسی برای دستگاه‌های مبتنی بر پردازنده ARM بوده‌اند. طی این پروژه مایکروسافت تصمیم دارد تا تلفن هوشمندی با دو نمایشگر به‌صورت تاشو را تولید کند و برای بار دیگر و پس از دوران مرگ ویندوز فون به عرصه تولید تلفن‌های هوشمند پا بگذارد.

خبرهای منتشر شده در سال گذشته از پروژه اندرومدا حاکی از آن بود که مایکروسافت این پروژه را به پایان رسانده است و طی همکاری با شرکت دل تصمیم به تولید انبوه دستگاهی مبتنی بر آن را دارد. اما مدیران مایکروسافت به یک باره تصمیم گرفتند تا توسعه این پروژه را متوقف کنند و فعلاً اقدام به تجاری سازی تلفن هوشمندی با برند سرفیس نکنند.

اما حالا با وجود اطلاعات منتشر شده، مشخص شده است که مایکروسافت پروژه توسعه اندرومدا را به طور کامل متوقف نکرده است و محصولات مبتنی بر این پروژه احتمالاً در آینده‌ای نزدیک آماده عرضه به بازار خواهند شد.

دیدگاهتان را بنویسید