تلاش اچ پی برای ساخت تلفنی هوشمند مبتنی بر ویندوز فون

تلاش اچ پی برای ساخت تلفنی هوشمند مبتنی بر ویندوز فون

از هفته گذشته بار دیگر شایعاتی مبنی بر تولید گوشی ویندوزی توسط HPقوت گرفته است.البته تاکنون مشخصات سخت افزاری این گوشی به بیرون درز نکرده بود. اما حالا خبرهای جدیدی درباره این موضوع در اینترنت منتشر شده که به برخی از ویژگی‌ها و جزئیات این تلفن همراه هوشمند اشاره میکنند.
شایعات جدید ادعا میکنند که گوشی ویندوزی جدید شرکت HP که با همکاری مایکروسافت ساخته خواهد شد، یک محصول میان رده خواهد بود که مجهز به چیپ ست ۶۰۰ اسنپ ‌دراگون شده است؛ اما موضوع جالب‌تر اینجاست که این گوشی از قابلیت Continuum ویندوز ۱۰ موبایل نیز پشتیبانی می‌کند. این ویژگی قبلا روی پرچمدار مایکروسافت یعنی لومیا ۹۵۰ وجود داشت و حالا به نظر می‌رسد که روی محصولات ارزان تر هم قرار خواهد گرفت.
گوشی‌هایی که با پشتیبانی از قابلیت Continuum عرضه می‌شوند، یک داک مخصوص خواهد داشت که این داک یک ورودی گوشی با پورت USB-C دارد و یک خروجی برای اتصال به صفحه‌های نمایش بزرگتر که در زمان اتصال گوشی به یک صفحه نمایش بزرگ تر، کاربران می‌توانند محیطی شبیه به نسخه اصلی ویندوز ۱۰ را ببینند. این داک مخصوص پورت USB هم دارد که می‌شود به آن ماوس و صفحه کلید متصل کرد. در واقع ویژگی Continuum باعث می‌شد که کاربران بتوانند همانند یک کامپیوتر ویندوزی با گوشی خودشان کار کنند. شرکت HP چند وقت پیش گوشی HP Elite X3 را راهی بازار کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید