تصاحب گیت هاب توسط مایکروسافت کامل شد

تصاحب گیت هاب توسط مایکروسافت کامل شد

شرکت مایکروسافت فرایند تصاحب گیت هاب را کامل کرده است و حالا این وب سایت قرار است تخت نظارت کامل مایکروسافت فعالیت کند.

مایکروسافت برای خرید گیفت هاب مبلغ 7.5 میلیارد دلار پرداخت کرده است و از این پس تمامی نرم افزارها و برنامه‌های توسعه داده شده در این وب سایت در اختیار مایکروسافت خواهند بود. مایکروسافت تا پیش از این تصمیم داشت تا سرویسی مشابه با گیت هاب را توسعه دهد، با این حال رایزنی‌های متعدد مدیران این کمپانی در نهایت باعث شد تا مایکروسافت در نهایت تصمیم به تصاحب گیت هاب بگیرد و از سابقه و تجربه این وب سایت استفاده کند.  ساتیا نادلا نیز در طی توییتی خبر مربوط به تصاحب گیت هاب توسط مایکروسافت و همچنین تکمیل فرایند خرید این وب سایت را تائید کرده است.

شرکت مایکروسافت تا پیش از این نیز سابقه طولانی در زمینه تصاحب سرویس‌های مختلف دارد. این کمپانی چند سال پیش اقدام به خرید و تصاحب وب سایت شبکه اجتماعی مبتنی بر کسب و کار لینکداین کرده بود و حالا با تصاحب گیت هاب تلاش کرده تا توجه بسیاری از توسعه دهندگان را به خود حلب کند. مایکروسافت تصمیم دارد تا از این پس کدهای آزاد خود را از طریق گیت هاب به توسعه دهندگان و کاربران حرفه‌ای ارائه دهد.

مایکروسافت برای جلب توجه توسعه دهندگان و برنامه نویسان همچنین اقدام‌های دیگری نیز انجام داده بود. برای مثال در سال 2015 این کمپانی در توسعه ویندوز 10 امکان استفاده از سورس کدهای دیگر سیستم عامل‌های مبتنی بر هسته لینوکس را به کاربران و توسعه دهندگان ارائه کرده بود. بر اساس این اقدام مایکروسافت کاربران و توسعه دهندگان می‌توانند از طریق مایکروسافت استور به برخی از توزیع‌های پر استفاده از سیستم عامل‌های لینوکس نظیر اوبونتو، فدورا و همچنین اوپن سوزه دسترسی داشته باشند.

دیدگاهتان را بنویسید