تسک منیجر در آپدیت اکتبر 2017 میزان مصرف انرژی را نشان می‌دهد

تسک منیجر در آپدیت اکتبر 2017 میزان مصرف انرژی را نشان می‌دهد

شرکت مایکروسافت در ماه‌های اخیر تلاش زیادی برای بهبود روند مصرف انرژی دستگاه‌های ویندوزی کرده است و حالا این کمپانی تصمیم دارد تا در آپدیت بزرگ بعدی ویندوز 10 امکان مشاهده میزان مصرف انرژی از طرف دستگاه را نشان دهد.

بر همین اساس، کاربران با دانلود و نصب آپدیت اکتبر 2018 خواهند توانست از طریق تسک منیجر اقدام به بررسی و مشاهده میزان مصرف انرژی دستگاه خود کنند. این قابلیت زمانی کارکرد بهتری پیدا می‌کند که کاربران از طریق آن بتوانند میزان مصرف انرژی هر یک از اپلیکیشن‌ها را مورد بررسی قرار دهند.

بسیاری از لپ تاپ‌های موجود در بازار امروزه تنها بین 3 تا 6 ساعت امکان نگهداری شارژ باتری را دارند و پس آن نیازمند شارژر خواهند شد. همین مسئله باعث می‌شود تا ارائه قابلیت مشاهده میزان مصرف دستگاه از طرف کاربران بتواند به افزایش زمان روشن ماندن دستگاه‌ها با استفاده از باتری افزایش پیدا کند.

محدودیت‌های باتری در دستگاه‌های امروزی یکی از مهم‌ترین مشکلات کامپیوترهای ویندوزی به حساب میاید به همین دلیل مایکروسافت تلاش کرده بود تا با همکاری شرکت کوالکام، نسخه‌ای خاص از ویندوز 10 را برای پردازنده‌های ARM تولید و عرضه کند. این دستگاه‌ها نزدیک به 20 ساعت امکان نگه داری شارژ باتری دارند، با این حال قدرت پردازش در پردازنده آن‌ها بسیار محدود است.

بر همین اساس، ارائه قابلیت یاد شده باعث می‌شود تا نه تنها کامپیوترهای ویندوز مبتنی بر پردازنده ARM بلکه تمامی کامپیوترهای مبتنی بر سیستم عامل ویندوز بتوانند با استفاده از قابلیت یاد شده به عمر باتری بهینه‌تری داشته باشند. گفتنی است که آپدیت اکتبر 2018 به احتمال زیاد قرار است پس از برگزاری رویداد دوم اکتبر مایکروسافت آماده عرضه به صورت عمومی به تمامی کاربران دستگاه‌های مبتنی بر ویندوز 10 شود.

دیدگاهتان را بنویسید