تحلیل ها و شایعات حواشی سرفیس های جدید و رویداد اکتبر مایکروسافت

تحلیل ها و شایعات حواشی سرفیس های جدید و رویداد اکتبر مایکروسافت

مایکروسافت تصمیم دارد تا در ماه آینده رویدادی جدید برای معرفی محصولاتش برگزار کند. این رویداد که قرار است توسط Panos Panay، مدیر عامل بخش سرفیس در مایکروسافت برگزار شود بدون هیچ شکی یکی از عجیب ترین و غیر معمول ترین رویداد های مایکروسافت تا به امروز خواهد بود.
مایکروسافت معمولا هر ساله در ماه اکتبر رویدادی جدید برگزار میکند. اما این بار با وجود دو رویداد در ماه می و معرفی دو مدل جدید از خانواده سرفیس با عنوان سرفیس لپ تاپ و سرفیس پرو 2017، حدس و گمان ها برای معرفی محصولی جدید از سری محصولات سرفیس تا قبل از شروع سال 2018 و آن هم در رویداد اکتبر کم رنگ شده بود.
بسیاری از خبرگذاری ها در این میان پیش بینی نمیکردند که مایکروسافت سه بار در عرض یک سال تصمیم به معرفی محصولی جدید از سری دستگاه های سرفیس داشته باشد. اما خبر معرفی Panos Panay به عنوان اجرا کننده این مراسم باعث شد تا حدس گمان ها در مورد رونمایی حداقل یکی از محصولات سخت افزاری مایکروسافت قوت بگیرد.
این خبر در چند روز گذشته باعث بوجود آمدن اخبار و شایعات ضد و نقیض در مورد آنچه که قرار است در رویداد اکتبر معرفی شود؛ شده است. براساس این شایعات محصولاتی نظیر نسل دوم سرفیس هاب، نسخه LTE سرفیس پرو 2017 و نسل دوم سرفیس بوک برای بار دیگر به خود قوت گرفته اند.
از طرفی میدانیم که شرکت اینتل به تازگی از نسل جدید پردازنده های خود رونمایی کرده و در عین حال شرکت مایکروسافت به عنوان یکی از کمپانی های پیشگام در زمینه استفاده از جدید ترین سخت افزار ها شناخته شده است. بر همین اساس به احتمال خیلی زیاد حداقل یکی از دستگاه های معرفی شده در رویداد ماه اکتبر مایکروسافت، یک سرفیس با پردازنده نسل جدید اینتل خواهد بود.
در عین حال شایعات مربوط به تلاش مایکروسافت برای تولید یک سرفیس بوک با رنگ مشکی از زمان پخش کلیپ های تبلیغاتی نسل بعدی پردازنده های اینتل قوت بیشتری گرفته اند. به همین دلیل بسیاری از تحلیلگران فعال در زمینه فناوری و بخصوص حوزه کاری مایکروسافت ادعا میکنند که رویداد اکتبر زمان مناسب برای معرفی سرفیس بوک 2 یا سرفیس بوک 2017 با رنگ مشکی و نسل جدید پردازنده های اینتل است. در صورت حقیقت داشتن این شایعات نسل بعدی سرفیس بوک، دومین محصول خانواده سرفیس پس از سرفیس لپ تاپ است که با رنگی غیر از خاکستری و پس از سال 2014 معرفی میشود.
این شایعات در حالی مطرح شده اند که احتمالات برای معرفی محصولاتی جدید برای خانواده سرفیس؛ از جلمه تبلت های هیبریدی 10 اینچی جایگزین سرفیس 3 و همچنین یک تلفن هوشمند از خانواده سرفیس بعید به نظر نمیرسند.
تا پیش از این نیز برخی از منابع آگاه در مایکروسافت ادعا کرده بودند که ردموندی ها تا پایان سال 2017 توانایی معرفی محصولاتی با عنوان Mobile PC را دارند. Mobile PC ها قرار است با همکاری مایکروسافت و شرکای تجاری این شرکت ساخته شود و مجهز به پردازنده های با معماری ARM و سیستم عامل ویندوز 10 خواهند بود. این محصولات قرار است با برند هایی غیر از مایکروسافت تولید شوند اما با این وجود خبر های مربوط که رویداد اکتبر 2017 تاکنون توانسته به شایعات مربوط به عرضه یک سرفیس با پردازنده اسنپدراگون و ویندوز 10 در رویداد اکتبر 2017 مایکروسافت بیشتر دامن بزند.

دیدگاهتان را بنویسید