بیلد 17730 رداستون 5 برای کاربران عضو برنامه اینسایدر منتشر شد

بیلد 17730 رداستون 5 برای کاربران عضو برنامه اینسایدر منتشر شد

مایکروسافت به تازگی بیلد 17730 رد استون 5 را برای کاربران عضو برنامه اینسایدر ارائه داده است. کاربرانی که تا پیش از این اقدام به عضویت در برنامه اینسایدر کرده‌اند، از همین حالا می‌توانند این نسخه از سیستم عامل ویندوز 10 را دریافت کرده و قابلیت‌های آن را تست کنند.

در این بیلد، مایکروسافت قابلیت‌های جدیدی را به سیستم عامل ویندوز 10 اضافه کرده است. اپلیکیشن Phone که به تازگی در این بیلد ارائه شده است به کاربران تلفن‌های هوشمند اندرویدی اجازه می‌دهد تا کنترل بهتری روی تلفن هوشمند و کامپیوتر ویندوزی خود داشته باشند. این اپلیکیشن که تا پیش از این، با نام دیگری در ویندوز 10 ارائه شده بود، حالا قابلیت‌های بسیار بیشتری پیدا کرده است. گفتنی است که این قابلیت‌ها تنها برای دستگاه‌های مبتنی بر اندروید 7 به بالا ارائه شده است.

مایکروسافت در این نسخه از ویندوز 10، روند اتصال به اینترنت در کامپیوترهای ویندوزی را تغییر داده است تا کاربران با ایمنی بیشتری به وبگردی بپردازند. بر همین اساس، مرورگر اج از این پس از HTTP/2 پشتیبانی می‌کند و از طریق آن می‌تواند به صورت ایمن‌تر به اینترنت متصل شود.

دیگر قابلیت‌های ارائه شده در این بیلد، شامل امکان بلاک کردن فعالیت‌های مشکوک از طریق سیستم امنیتی ویندوز 10 می‌شود. علاوه بر این، برخی از مشکلات مربوط به اجرای اپلیکیشن‌های ویندوز یونیورسال نیز برطرف شده است تا کاربران بتوانند از طریق رد استون 5 با سرعت و دقت بیشتری از اپلیکیشن‌های ارائه شده در مایکروسافت استور استفاده کنند.

گفتنی است که این آپدیت در حال حاضر در مرحله تست بتا قرار دارد و کاربران عضو برنامه اینسایدر امکان دسترسی به آن را دارند. بر همین اساس، کاربران عادی باید تا زمان عرضه نهایی این آپدیت تا پاییز امسال صبر کنند و یا به عضویت برنامه اینسایدر در بیایند.

دیدگاهتان را بنویسید