بیلد 17074 ویندوز 10 برای کاربران اینسایدر منتشر شد

بیلد 17074 ویندوز 10 برای کاربران اینسایدر منتشر شد

شرکت مایکروسافت به تازگی بیلد جدید 17074 ویندوز 10 را برای کاربران اینسایدر این سیستم عامل منتشر کرده است.
این بیلد بیشترین تغییرات ارائه شده در ویندوز 10 را از زمان عرضه آپدیت پاییزی با عنوان Fall Creators به خود دیده است. مهم‌ترین تغییرات ارائه شده در این بیلد شامل بهبود قابلیت‌ها و دسترسی‌های بخش تنظیمات اصلی ویندوز 10 می‌شود.
بخش Settings در ویندوز 10 با بهبودهای ویژه‌ای همراه شده است که از طریق آن کاربران می‌توانند دسترسی‌های بیشتری برای تنظیم ویندوز 10 داشته باشند.
گفتنی است که مایکروسافت از زمان عرضه ویندوز 8 در سال 2012 همواره در تلاش بوده تا منوی تنظیمات جدیدی برای نسخه دسکتاپ سیستم عامل ویندوز عرضه کند و آن را جایگزین بخش Control Panel کند. این در حالی است که بسیاری از کاربران ابراز رضایت زیادی از بخش Control Panel می‌کنند و همین مسئله باعث شده تا مایکروسافت تصمیم به حذف تدریجی آن از سیستم عامل اختصاصی خود بگیرد.
به همین دلیل، بیلد جدید، قابلیت‌های بیشتری به بخش تنظیمات ویندوز 10 می‌دهد که به طور تقریبی، تمامی کارهای بخش Control Panel را در اختیار خود می‌گیرد. علاوه بر این، زیر شاخه‌های مختلف بخش تنظیمات نیز دستخوش بهبودهای زیادی قرار گرفته است.
بر همین اساس، بخش تنظیمات صدا، از لحاظ گرافیکی و طراحی، تغییرات زیادی کرده و کاربران از این پس با یک رابط گرافیکی جدید، قادر به تنظیم حجم صدای منتشر شده هستند و می‌توانند صدای هر اپلیکیشن را سریع‌تر از بخش Mixer کنترل کنند.
علاوه بر این، وظیفه بخش Disk Cleanup به عهده تنظیمات ذخیره سازی با عنوان Storage Settings واگذار شده است. در این بخش کاربران می‌توانند فایل‌های موقت ذخیره شده در سیستم عامل خود را مدیریت کنند.
در بخش تنظیمات همچنین مدیریت بهتری از اپلیکیشن‌ها ارائه شده است. در این بخش، کاربران تسلط بیشتری روی اپلیکیشن‌های نصب شده روی دستگاه خواهند داشت. این تنظیمات شامل تمامی اپلیکیشن‌های ارائه شده در ویندوز استور و برنامه‌های عادی نیز خواهد شد.
کاربران دستگاه‌های ویندوزی از همین حالا می‌توانند با عضویت در بخش اینسایدر از طریق تنظیمات Windows Update، به این آپدیت دسترسی داشته باشند

دیدگاهتان را بنویسید