بسته نرم افزاری آفیس برای سرفیس لپ تاپ عرضه شد

بسته نرم افزاری آفیس برای سرفیس لپ تاپ عرضه شد

از زمان معرفی سرفیس لپ تاپ در ماه می سال جاری تاکنون یکی از مهم ترین چالش های بر سر راه مایکروسافت، ارائه مجموعه برنامه های کامل و کارامد برای سیستم عامل این لپ تاپ بوده است. سرفیس لپ تاپ از نسخه اس ویندوز 10 استفاده میکند تا حدودی محدود تر از نسخه پرو است. کاربران این سیستم عامل تنها میتوانند از طریق استور به برنامه ها و اپلیکیشن ها دسترسی داشته باشند.
حال بر اساس گزارش وب سایت WBI، مایکروسافت نسخه دسکتاپ اپلیکیشن های آفیس را برای نسخه اس ویندوز 10 منتشر کرده و کاربران این نسخه از سیستم عامل، از جمله کاربران سرفیس لپ تاپ میتوانند از طریق استور آن را دانلود و نصب کنند. بر همین اساس مایکروسافت برای کاربران سرفیس لپ تاپ در بعضی از کشور ها 1 سال آفیس 365 رایگان به همراه 1 ترابایت فضای ذخیره سازی OneDrive را ارائه میدهد.
اپلیکیشن هایی که از این پس در استور مایکروسافت برای کاربران سرفیس لپ تاپ عرضه شده شامل موارد زیر است:
Word
Excel
PowerPoint
Outlook (با خرید لایسنس موجود است)
Access (با خرید لایسنس موجود است)
Publisher (با خرید لایسنس موجود است)
تا پیش از این نیز نسخه موبایل اپلیکیشن های آفیس در استور موجود شده بود. اما حالا نسخه کامل دسکتاپ آفیس از طریق استور عرضه شده تا رابط کاربری آن با محیط دسکتاپ همخوانی بیشتری داشته باشد.
مجددا تاکید میشود که لایسنس رایگان آفیس 365 برای سرفیس لپ تاپ های مجهز به ویندوز 10 اس تنها برای بعضی از کشور ها موجود شده و هنوز اطلاعاتی در مورد اینکه آیا این نسخه در ایران نیز رایگان است یا خیر؛ در دست نیست.

دیدگاهتان را بنویسید