بسته امنیتی مخصوص Spectre در ویندوز 10 حذف شد

بسته امنیتی مخصوص Spectre در ویندوز 10 حذف شد

شرکت مایکروسافت برای بار دیگر یک بسته امنیتی برای ویندوز 10 منتشر کرده است که در طی آن تمهیدات امنیتی این شرکت برای آسیب پذیری Spectre حذف شده است.
تا پیش از این و مشخصاً پس از فاش شدن آسیب پذیری یاد شده، شرکت مایکروسافت اقدام به عرضه یک بسته امنیتی اضطراری برای دستگاه‌های مبتنی بر ویندوز 10 کرده بود. این در حالی است که بسته امنیتی یاد شده در بسیاری از دستگاه‌ها مشکلات مختلفی را ایجاد کرد. همین مسئله باعث شده بود تا بسیاری از کاربرانی که این بسته را نصب کرده بودند از آن ابراز نارضایتی کنند.
این بسته امنیتی حتی روی محصولات سری سرفیس نیز مشکلات زیادی را ایجاد کرده بود و روی سرعت خواندن و نوشتن قطعات ذخیره سازی تأثیر منفی داشت.
اما حالا شرکت مایکروسافت در آپدیت جدید ویندوز 10 این مشکل را حل کرده است و دیگر از بسته امنیتی یاد شده پشتیبانی نمی‌کند.
آپدیت جدید ویندوز 10 به‌ صورت اضطراری منتشر شده است. این آپدیت که با عنوان KB4078130 شناخته می‌شود به طور کامل بسته امنیتی پیشین را حذف می‌کند. علاوه بر این، مایکروسافت برای دستگاه‌های مبتنی بر ویندوز 7 و 8.1 نیز پچ های جدیدی را منتشر کرده است که طی آن بسته امنیتی قبلی را حذف می‌کند و کاربران می‌توانند برای بار دیگر از نهایت بازدهی سخت افزاری خود استفاده کنند.
گفتنی است که بسته امنیتی جدید با وجود اینکه سرعت دستگاه را افزایش می‌دهد اما همچنان ویندوز را در برابر حفره‌های امنیتی که اخیراً کشف شده است، آسیب پذیر می‌کنند. با این حال به دلیل اینکه نفوذ هکرها از طریق این روش احتمال کمی برای کاربران خانگی دارد، افراد به‌صورت انتخابی امکان نصب آن را روی سیستم خود دارند. بر همین اساس کاربران تمامی دستگاه‌های مبتنی بر ویندوز 10 از همین حالا می‌توانند با مراجعه به بخش Windows Update به روز رسانی جدید را دریافت کنند.

دیدگاهتان را بنویسید