بررسی The Verge از کنسول چند منظوره نینتندو سویچ

بررسی The Verge از کنسول چند منظوره نینتندو سویچ

نینتندو سوئیچ کنسول بازی جدید شرکت نینتندو است که به طور رسمی در اکتبر ۲۰۱۶ رونمایی شده است و قرار است در مارس ۲۰۱۷ به بازار عرضه شود. نینتندو سوئیچ دستگاهی ترکیبی است که میتواند به عنوان یک کنسول بازی خانگی و کنسول بازی دستی مورد استفاده قرار گیرد.

در روز 12 ژانویه طی کنفرانس خبری نینتندو ، اطلاعات بسیاری از کنسول جدیدش معرفی کرد که شاید مهم‌ترین آن‌ها تاریخ عرضه و قیمت نینتندو سوییچ باشد. این کنسول با قیمتی حدود ۳۰۰ دلار دارد و در مارس 2017 روانه بازارها خواهد شد. نینتندو سوییچ یک کنسول دوگانه است که هم به عنوان کنسول خانگی در حال اتصال به تلویزیون کاربرد دارد و هم می‌توان از آن به عنوان یک کنسول دستی استفاده کرد. در ادامه این کنفرانس، ویژگی‌های خاص این کنسول از جمله کنترلرهای جوی کان به حضار نشان داده شد و بازی‌های مختلفی نیز برای این کنسول معرفی شد. حتی سران استودیوهای معروفی مانند الکترونیک آرتز و بتسدا نیز با حضور فیزیکی یا مجازی خود برروی استیج این کنفرانس، از بازی‌های خود را برای این کنسول رونمایی کردند.

از دیگر ویژگی‌های نینتندو سوییچ که در این کنفرانس مشخص شد، ویژگی‌های آنلاین آن بود. نینتندو به صورت رسمی اعلام کرد که سوئیچ، دارای یک سرویس پولی همانند ایکس باکس لایو گلد و پلی ‌استیشن پلاس است که کاربران با پرداخت مبلغی به صورت ماهیانه، می‌توانند عضو این سرویس بشوند و اعلام شد این سرویس تا پاییز سال 2017 رایگان خواهد بود. از دیگر اطلاعاتی که در این کنفرانس از کنسول جدید نینتندو اعلام شد، می‌توان به نبود قفل منطقه‌ای برروی این کنسول نام برد. اگر از طرفداران قدیمی نینتندو باشید، می‌دانید که نینتندو عادت داشت که کنسول‌های خود را با قفل منطقه‌ای عرضه کند. این مسئله به این معنی بود که اگر شما کنسول خود را از امریکا خریداری می‌کردید، نمی‌توانستید از بازی‌های درون بازار اروپا استفاده کنید. اما سوییچ این رویه را تغییر داده است و مانند کنسول‌های پلی استیشن 4 و ایکس‌باکس وان، قفل منطقه‌ای برروی آن وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید