بخشی از مشخصات فنی سرفیس دوئو پیش از عرضه فاش شد

قلم سرفیس دوئو - بخشی از مشخصات فنی سرفیس دو پیش از عرضه فاش شد

شرکت مایکروسافت نزدیک به 5 ماه است که تصمیم به معرفی و عرضه نسل جدید سرفیس های دو نمایشگره دارد و حالا بخشی از مشخصات فنی سرفیس دوئو پیش از عرضه نهایی آن فاش شده است.

گزارش جدید منتشر شده در وب سایت Windows Central حاکی از آن است که شرکت مایکروسافت به زودی آماده عرضه سرفیس دوئو در بازار جهانی می‌شود. از همین رو بخشی از اطلاعات و مشخصات فنی سرفیس دو در وب سایت Windows Central فاش شده است.

بر اساس این ادعاها، مشخصات فنی سرفیس دوئو شامل پردازنده Snapdragon 855 به همراه 6 گیگابایت رم می‌شود. علاوه بر این، شرکت مایکروسافت تصمیم دارد تا این محصول را در دوئو نسخه 64 و 256 گیگابایت آماده عرضه به بازار کند. این اطلاعات نشان می‌دهد که شرکت مایکروسافت تصمیم دارد تا از یکی از پردازنده‌های پرچم‌دار اینتل برای پشتیبانی و بهینه‌سازی پردازش مرکزی در این دستگاه‌های جدید استفاده کند.

علاوه بر این، شرکت مایکروسافت در تلاش است تا این محصول را با دو نمایشگر AMOLED با سایز 5.6 اینچ آماده عرضه کند. رزولوشن این نمایشگرها برابر 1800 در 1350 پیکسل خواهد بود و شرکت مایکروسافت تصمیم به بهینه‌سازی این محصول برای نمایش محتوای بصری و تصویری دارد. گفتنی است که باتری این محصول نیز قرار است با ظرفیت 3460 میلی‌آمپر ساعت در نظر گرفته شود که احتمالاً برای استفاده یک روز کامل مناسب خواهد بود. دوربین این محصول نیز با لنز 11 مگاپیکسلی ساخته می‌شود.

شرکت مایکروسافت سرفیس دوئو و سرفیس نئو را در جریان کنفرانس اکتبر 2019 میلادی آماده معرفی کرد، اما این محصول که قرار بود در نیمه اول سال 2020 آماده عرضه به بازار شوند، هنوز از طرف مایکروسافت به فروش نرسیده‌اند. گزارش‌های منتشر شده حاکی از آن است که مشکلات فنی برای توسعه نرم افزاری سیستم عامل همراه با دو نمایشگر در کنار عدم پشتیبانی از دوربین کاربردی مهم‌ترین چالش‌های مایکروسافت برای ساخت و عرضه این محصولات در بازار جهانی بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید