اینتل از پردازنده های نسل هشتم خود رونمایی کرد

اینتل از پردازنده های نسل هشتم خود رونمایی کرد

شرکت اینتل امروز از پردازنده های نسل هشتمی خود رو نمایی کرد. اینتل در زمان معرفی نسل جدید پردازنده خود ادعا کرده که این تراشه ها تا 40 درصد سرعت پردازش بیشتری به نسبت چیپ های کیبی لیک دارند.
پردازنده های نسل هشتمی اینتل تفاوت مهمی با نسل های قبلی دارند. تا پیش از این اینتل در زمان معرفی یکی از نسل های پردازنده های Core، (مانند زمان معرفی سری Haswell که در برابر Broadwell از معماری 22 نانومتری به 14 نانومتری رسیده بود) سخن میگفت؛ و یا نسخه ای بهبود یافته تر را به عنوان نسل جدید معرفی میکرد (مانند اسکای لیک که با همان معماری 14 نانو متری ساخته شده بود) این در حالی است که تراشه های نسل هشتمی اینتل، اولین نسل از سری پردازنده Core محسوب میشوند که با ترکیبی از هر دو حالت ساخته شده اند.
پردازنده نسل هشتمی اینتل دارای دو مدل جدیدCore i7، دو مدل جدید i5 chips است که تمامی آنها از سری پردازنده های U به حساب میایند. اینتل با اشاره به اینکه در چیپ های جدید از هسته های جدید استفاده کرده است. بر همین اساس هر 4 مدل پردازنده های نسل هشتمی دارای 4 هسته و 8 ترد هستند. علاوه بر اینکه، اینتل ادعا کرده که در روند ساخت و تولید این پردازنده ها از روش های جدید برای افزایش سرعت استفاده کرده است.
چیپ های جدید اینتل قابلیت پردازش های سنگین گرافیکی نظیر ویدیو های 4K، پردازش های واقعیت مجازی و اجرای محیط های مجازی سه بعدی را دارند و برای اجرای کارهای سنگین در دستگاه های همراه نظیر لپ تاپ ها و دستگاه های هیبریدی به حساب میایند.

دیدگاهتان را بنویسید