ایده پرداز هلولنز می‌گوید آینده دستگاه‌های هوشمند با محصولات سرفیس در دستان مایکروسافت خواهد بود

ایده پرداز هلولنز می‌گوید آینده دستگاه‌های هوشمند با محصولات سرفیس در دستان مایکروسافت خواهد بود

اوایل تابستان امسال  Gene Munster از تحلیل گران بلومبرگ طی مقاله‌ای ادعا کرد که اپل در حال ساخت یک عینک هوشمند مشابه گوگل گلس است که تجربه کاربری واقعیت افزوده را به کاربران ارائه می‌دهد. او در ادامه مقاله خود ادعا کرد که اپل حداقل تا سال 202 نمی‌تواند چنین محصولی را به بازار عرضه کند. این در حالی است که ایده گوگل گلس از سال 2012 تقریباً به‌صورت عمومی منتشرشده بود.

Gene Munster اخیراً بار دیگر در مقاله‌ای جدید و این بار با همکاریAlex Kipman ایده پرداز هلولنز ادعا کرده که آینده دستگاه‌های هوشمند در دست مایکروسافت است. او در این مقاله اعلام کرده که زمان حکم رانی تلفن‌های هوشمند مانند آیفون و پرچم‌داران اندرویدی تقریباً به پایان رسیده و این در حالی است که اکثر مردم از وقوع چنین مسئله‌ای بی‌اطلاع هستند. او در ادامه می‌نویسد که شرکت مایکروسافت از سال‌های دهه 2000 میلادی که تلفن‌های هوشمند شروع به سروصدای زیادی در دنیای فناوری کردند به‌هیچ‌وجه موفق نبوده است. او ادامه می‌دهد که ردموندی ها حتی باوجود اقدام به خرید سهام نوکیا و عرضه تلفن‌های هوشمندی نظیر لومیا 950 بازهم نتوانستند موفقیت سری محصولات سرفیس را در دنیای تلفن‌های هوشمند تکرار کند. اما این مسئله باعث نشده که مایکروسافت از تولید و عرضه محصولات هوشمند ناامید شود.

در ادامه این مقاله با استدلال به اینکه در آینده‌ای نه‌چندان دور عینک‌های هوشمند جایگزین تلفن‌های هوشمند می‌شوند ادعا می‌شود که مایکروسافت از همین حالا باعرضه هلولنز و قابلیت واقعیت افزوده به همراه واقعیت ترکیبی، توانسته چندین قدم از شرکت‌های رقیب خود نظیر گوگل و اپل جلوتر باشد.

همین مسئله می‌تواند نقطه عطفی برای تولید یک محصول همه‌جانبه به‌عنوان آنچه امروزه به‌عنوان سرفیس فون می‌شناسیم باشد. Gene Munster با اشاره به اینکه مایکروسافت پتنتی جدید برای صفحه‌نمایش انعطاف‌پذیر تلفن هوشمند و تبلت های آینده خود به ثبت رسانده ادعا می‌کند که سری جدید محصولات سرفیس شرکت مایکروسافت می‌توانند دقیقاً آن چیزی باشد که با استفاده از واقعیت ترکیبی به کار رفته در هلولنز به دوران حکم فرایی تلفن‌های هوشمند پایان دهد.

دیدگاهتان را بنویسید