اولین سرویس ریموت دسکتاپ مبتنی بر HTML 5 برای ویندوز 10 عرضه خواهد شد

اولین سرویس ریموت دسکتاپ مبتنی بر HTML 5 برای ویندوز 10 عرضه خواهد شد

شرکت مایکروسافت به تازگی اعلام کرده که تصمیم به ارائه سرویسی جانبی برای کاربران ویندوز 10 گرفته است. این سرویس به کاربران این سیستم عامل اجازه می‌دهد تا به صورت ریموت به کامپیوتر خود متصل شوند و از طریق آن بتوانند سیستم عامل کامپیوتر خود را کنترل کنند.

تا پیش از این نیز مایکروسافت سرویس‌هایی برای اتصال ریموت به کامپیوترهای ویندوزی را ارائه داده بود. اما سرویس جدید مبتنی بر HTML 5 است و با هر دستگاه دسکتاپ که در آن یک مرورگر اینترنت با آپدیت جدید نصب شده باشد می‌توان از آن استفاده کرد. این سرویس به طور مشخص RD Web Client نام دارد که از طریق آن کاربران می‌توانند از طریق یک کلاینت وب مبتنی بر HTML 5 در دستگاه‌های دسکتاپ به  صورت ریموت به کامپیوترهای دیگر متصل شوند.

این سرویس تنها برای مرورگرهای به روز شده نظیر مایکروسافت اج، فایرفاکس، گوگل کروم، سافاری و اینترنت اکسپلورر 11 ارائه می‌شود. مایکروسافت همچنین فعلاً برنامه‌ای برای ارائه نسخه موبایل این کلاینت ندارد و کاربران تنها از طریق دستگاه‌های دسکتاپ نظیر کامپیوترهای ویندوزی، مک‌ها و کامپیوترهای مبتنی بر لینوکس توان اتصال به آن را خواهند داشت.

این سرویس می‌تواند از طریق اتصال مرورگر به دستگاه سرور، داده‌های مختلف نظیر صدا، تصویر، کلیپ برد و محتوای درگ اند دراپ شده را میان دو دستگاه انتقال دهند.

تا پیش از این نیز بسیاری از نرم افزاری‌های شخص ثالث یا همان Third party نظیر Team viewer توان ارسال از طریق وب را برای کاربران نسخه پریمویم سرویس خود ارائه داده بودند. با این حال مایکروسافت تصمیم دارد تا این سرویس را به صورت رایگان در اختیار کاربران ویندوز 10 قرار دهد.

سرویس جدید مایکروسافت باعث می‌شود تا ویندوز 10 بدون نیاز به هیچ یک از نرم افزارهای متفرقه، بتواند از راه دور و از طریق دستگاه‌های دسکتاپِ دیگر قابل کنترل باشد. علاوه بر این، پیش بینی می‌شود که ردموندی ها در آینده‌ای نزدیک نسخه‌ای خاص از کلاینت مبتنی بر وب خود را برای دستگاه‌های موبایل نیز توسعه دهند تا از طریق تلفن‌های هوشمند و تبلت‌ها نیز بتوان به کامپیوترهای ویندوزی دسترسی داشت.

دیدگاهتان را بنویسید