اولین آپدیت فریم ویر نسخه LTE سرفیس پرو منتشر شد

نسخه LTE سرفیس پرو

شرکت مایکروسافت کمتر از بیست روز پیش از نسخه LTE سرفیس پرو با قابلیت اتصال به شبکه همراه رونمایی کرد و حالا این شرکت برای اولین بار اقدام به عرضه آپدیت فریم ویر جدید مناسب با این دستگاه کرده است.

آپدیت فریم ویر جدید ارائه شده برای نسخه LTE سرفیس پرو بیشتر به بهبود عملکرد قطعه مکان یاب GPS در این دستگاه متمرکز شده است. آپدیت جدید باعث می‌شود تا عضو تازه وارد خانواده سرفیس بتواند با دقت بیشتری موقعیت‌های مکانی کاربران را حدس بزند. آپدیت جدید همچنین باعث برخی از بهبودها در پایداری سیستم و کارکرد بهینه این دستگاه برای اجرای ویندوز 10 می‌شود.

نسخه جدید سرفیس پرو با قابلیت اتصال به نسل چهارم شبکه ارتباطات همراه در ماه گذشته توسط مایکروسافت معرفی شد. شرکت بزرگ ردموند برای تولید این دستگاه همکاری ویژه‌ای را با شرکت کوالکام برای تعبیه مودم‌های LTE در این دستگاه‌ها شروع کرده است. مایکروسافت در زمان معرفی این محصول اعلام کرده که بازدهی این دستگاه‌ها بهینه شده است تا به میزان مصرف مودم LTE به کار رفته در آن باعث کاهش دوام و عمر مفید باتری نشود. بر همین اساس عمر باتری نسخه LTE سرفیس پرو برابر 90 درصد عمر باتری نسخه WiFi آن است.

مایکروسافت همچنین در معرفی این محصول اعلام کرد که نسخه LTE سرفیس پرو ابتدا برای برخی از شرکت‌ها و کسب و کارها، و به صورت لاک شده روی اپراتوری خاص عرضه می‌شود. علاوه بر این مایکروسافت تصمیم دارد تا در آینده‌ای نزدیک و مشخصاً از ماههای ابتدایی سال 2018، عرضه عمومی این دستگاه‌ها را برای عموم کاربران در دو نسخه مختلف eSim و مجهز به اسلات سیم کارت با قطع نانو شروع کند.

بر همین اساس برخی از پیش بینی‌ها تأکید دارند که تاریخ عرضه نسخه عمومی نسخه LTE سرفیس پرو در تمامی کشورهای جهان تا آوریل سال آینده میلادی به تعویق خواهد افتاد.

دیدگاهتان را بنویسید