اندروید در سرفیس لپ تاپ 3 احتمالاً آماده اجرا خواهد بود

اندروید در سرفیس لپ تاپ 3 احتمالاً آماده اجرا خواهد بود

شایعات منتشر شده حاکی از آن است که مایکروسافت تصمیم دارد تا در توسعه اندروید در سرفیس لپ تاپ 3 و امکان اجرای اپلیکیشن‌های اندرویدی را به کاربران ارائه دهد.

بررسی‌های منتشر شده از طرف موسسه تحلیلی IHS Markit حاکی از آن است که مایکروسافت تصمیم دارد تا نسخه‌ای ویژه از هسته سیستم عامل ویندوز را برای اجرای اپلیکیشن‌های اندروید آماده عرضه کند. مایکروسافت طی یک پروژه ویژه با عنوان Windows Core OS نسخه‌ای جدید از سیستم عامل ویندوز 10 را آماده عرضه به بازار کند که از آن طریق کاربران می‌توانند به صورت پیش‌فرض و بدون نیاز به نصب نرم افزارهای جانبی اقدام به اجرای اپلیکیشن‌های اندروید در دستگاه‌های خود کنند.

اندروید در سرفیس لپ تاپ 3 به احتمال زیاد قرار است در جریان کنفرانس زمستانی شرکت مایکروسافت در سال جاری میلادی آماده عرضه شود. گفتنی است که این نسخه جدید از سیستم عامل ویندوز به طور کامل امکان نصب اپلیکیشن‌های ویندوزی را نیز دارد و در عین حال می‌تواند اپلیکیشن‌های اندرویدی را نیز در خود اجرا کند.

چالش های اجرای اندروید در سرفیس

مایکروسافت احتمالاً تصمیم دارد تا این نسخه از سیستم عامل اختصاصی خود را در دستگاه‌های همراه قابل حمل خود نظیر سرفیس لپ تاپ 3 و یک دستگاه جدید که دارای دو نمایشگر و با طراحی تا شو است آماده عرضه کند.

مایکروسافت قرار است این نسخه از سیستم عامل ویژه خود را برای شرکت‌های سازنده کامپیوترهای ویندوزی نیز آماده عرضه کند. بر این اساس کاربران در آینده نزدیک می‌توانند به مجموعه از کامپیوترهای ویندوزی با قابلیت اجرای اپلیکیشن‌های اندروید در دستگاه‌های برندهای مختلف دسترسی داشته باشند. گفتنی است که مایکروسافت از همین حالا رایزنی‌های لازم برای عرضه این سیستم عامل را با شرکت‌های تولید کننده کامپیوترهای همراه نیز آغاز کرده است تا در آینده نزدیک دستگاه‌های مختلفی از برندهای گوناگون بتوانند به صورت یکپارچه اپلیکیشن‌های اندروید و ویندوز را هم‌زمان با یکدیگر در دستگاه‌های خود اجرا کنند.

دیدگاهتان را بنویسید