امکان پشتیبانی از ویندوز 10 در بنچ مارک‌های اسنپ دراگون 850 مشاهده شد

امکان پشتیبانی از ویندوز 10 در بنچ مارک‌های اسنپ دراگون 850 مشاهده شد

کوالکام در ژوئن سال جاری میلادی از اسنپ دراگون 850 رونمایی کرد و حالا در بنچ مارک این پردازنده امکان پشتیبانی از ویندوز 10 سازگار با پردازنده‌های ARM مشخص شده است.

تا پیش از این، کوالکام با همکاری مایکروسافت امکان استفاده از پردازنده اسنپ دراگون 835 از ویندوز 10 را ارائه داده بود و تا به امروز تعدادی از کامپیوترهای ویندوز مبتنی بر این پردازنده تحت عنوان Always Connected PC آماده عرضه به بازار شده بودند.

اما حالا اطلاعات جدید منتشر شده حاکی از آن است که پروژه توسعه ویندوز 10 با پردازنده‌های ARM و مشخصاً اسنپ دراگون های کوالکام موفقیت آمیز بوده است و این دو شرکت تصمیم دارند تا همکاری خود را در زمینه تولید دستگاه‌های قدرتمندتر ادامه دهند.

کوالکام اعلام کرده است که اسنپ دراگون 850 به عنوان پرچم‌دار جدید پردازنده‌های همراه این شرکت، تا 30 درصد بازدهی بیشتری نسبت به اسنپ دراگون 835 دارد و دستگاه‌های مبتنی بر این پردازنده برای انجام کارهای نیمه حرفه‌ای و قدرتمندتر آماده خواهد بود.

علاوه بر این، اخیراً اطلاعات یک دستگاه ویندوزی با عنوان  LENOVO 81JL در تست‌های بنچ مارک گیک بنچ منتشر شده است که حاکی از امتیاز بسیار بالای آن نسبت به دیگر دستگاه‌های ویندوزی مبتنی بر پردازنده‌های کم مصرف است. این دستگاه جدید لتوو توانسته در پردازش‌های تک هسته‌ای امتیاز 2263 را برای خود به ثبت برساند و از طرف دیگر در پردازش‌های چند هسته‌ای امتیاز 6947 را ثبت کند.

با وجود اطلاعات منتشر شده، می‌توان به عرضه یک محصول از سری سرفیس ها به همراه پردازنده‌های ARM و تحت عنوان Always Connected PC در اینده نزدیک امیدوار بود. سیاست‌های اخیر مایکروسافت نشان دهنده‌ی این است که این کمپانی تصمیم دارد تا به جای عرضه سرفیس های قدرتمند، به دنبال ساخت محصولاتی نیمه حرفه‌ای به همراه قابلیت حمل بسیار بالا و طول عمر باتری و کارکرد بهینه‌تر است.

دیدگاهتان را بنویسید