امکان نصب اپلیکیشن‌ها به صورت ریموت به ویندوز 10 آمد

امکان نصب اپلیکیشن‌ها به صورت ریموت به ویندوز 10 آمد

شرکت مایکروسافت به تازگی تغییراتی خاص را در مایکروسافت استور اختصاصی ویندوز 10 اعمال کرده است که از طریق آن کاربران می‌توانند اپلیکیشن‌ها را به صورت ریموت روی دستگاه‌ها نصب کنند.

تا پیش از این، کاربران برای نصب اپلیکیشن‌ها در مایکروسافت استور، نیاز به دسترسی مستقیم و فیزیکی به کامپیوتر داشتند و با باز کردن مایکروسافت استور و صفحه مربوط به آن اپلیکیشن، اقدام به دانلود و نصب آن در دستگاه خود کنند. اما حالا مایکروسافت اعلام کرده که در آپدیت جدید مایکروسافت استور مخصوص ویندوز 10 امکانات بهتری را برای کاربران در نظر گرفته است.

نصب اپلیکیشن‌ها به صورت ریموت که به تازگی برای مایکروسافت استور و ویندوز 10 ارائه شده است، به کاربران اجازه می‌دهد تا از راه دور و از طریق یکی از دستگاه‌های متصل به حساب کاربری مایکروسافت خود، اقدام به نصب اپلیکیشنی مشخص در دستگاهی که به آن دسترسی فیزیکی و حضوری ندارند، کنند.

تنها شرط استفاده از این قابلیت، امکان اتصال مایکروسافت استور در دستگاه‌های مختلف به یک حساب کاربری است. در این میان، اگر کامپیوتر مقصد برای نصب اپلیکیشن خاموش باشد، مایکروسافت استور دستور نصب اپلیکیشن مورد نظر را ذخیره کرده و به محض روشن شدن دستگاه و اتصال آن به اینترنت، امکان نصب آن روی دستگاه را فراهم میاورد.

تا پیش از این، شرکت گوگل نیز در توسعه پلی استور مخصوص سیستم عامل اندروید، این امکان را برای کاربران فراهم کرده بود تا از طریق نسخه وب و دسکتاپ گوگل پلی امکان نصب اپلیکیشن‌ها روی دستگاه‌ها به صورت ریموت را فراهم آورده بود.

اما حالا مایکروسافت با توسعه این قابلیت در مایکروسافت استور، امکاناتی مشابه را برای کاربران ویندوز 10 و دستگاه‌های مبتنی بر آن ارائه داده است تا از طریق آن بتوانند به تمامی اپلیکیشن‌های مختلف دسترسی داشته باشند. مایکروسافت امید دارد تا با ارائه این قابلیت، تمایل کاربران به استفاده از اپلیکیشن‌های ارائه شده در مایکروسافت استور را افزایش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید