امکان ضبط مکالمات به اسکایپ اضافه شد

امکان ضبط مکالمات به اسکایپ اضافه شد

توسعه دهندگان اسکایپ به تازگی اعلام کرده‌اند که در نسخه جدید اپلیکیشن این پیام رسان در سیستم عامل ویندوز 10 امکان ضبط مکالمات را به کاربران ارائه داده‌اند.

این قابلیت برای اولین بار نزدیک به 15 سال پیش در اسکایپ ارائه شده بود، اما به دلیل مسائل امنیتی بعدها از آن حذف شد. کاربرانی که از نسخه جدید این اپلیکیشن استفاده می‌کنند،  می‌توانند با فشار دادن دکمه + در رابط کاربری گرافیکی اسکایپ، گزینه start recording را زده و از امکان ضبط مکالمات استفاده کنند.

ضبط مکالمات در اسکایپ به طور مشخص هم برای مکالمه‌های صوتی و هم برای مکالمه‌های تصویری ارائه شده است. مکالمه‌های ضبط شده البته در ذخیره سازی دستگاه کاربران ذخیره نمی‌شود بلکه کاربران از طریق روش‌های ابری به آن دسترسی خواهند داشت.

این مکالمات تنها تا 30 روز ذخیره می‌شوند و امکان دانلود آن‌ها برای هر دو طرف مکالمه باقی خواهد بود. به طور کل، ضبط مکالمات صوتی و تصویری به دلیل مسائل امنیتی مربوط به آن با مشکلات بسیاری مواجه است. از طرف دیگر اقدام به انجام چنین کاری در بسیاری از کشورها جرم شناخته می‌شود و به همین دلیل بسیاری از شرکت‌های ارائه دهنده خدمات ارتباطی بسترهای لازم برای این کار را در اختیار کاربران قرار نمی‌دهند.

بر همین اساس، اسکایپ نیز برای ارائه این قابلیت محدودیت‌هایی ویژه در نظر گرفته است تا کاربران برای استفاده از امکان ضبط مکالمات با آن مواجه خواهند بود. علاوه بر این، باید ذکر کرد که اقدام به ضبط مکالمه به اطلاع تمامی کاربران متصل در یک مکالمه دو نفره یا چند نفره می‌رسد تا مسائل و مشکلات آتی در مورد این قابلیت از بین برود.

دیدگاهتان را بنویسید