امکان دسترسی هم‌زمان به الکسا و کورتانا برای کاربران عمومی عرضه شد

امکان دسترسی هم‌زمان به الکسا و کورتانا برای کاربران عمومی عرضه شد

امکان استفاده از دستیارهای هوشمند دیجیتالی کورتانا و الکسا به تازگی به صورت عمومی برای کاربران ویندوز 10 ارائه شده است.

در اوت سال 2017 شرکت مایکروسافت با همکاری آمازون تلاش کرد تا دو دستیار هوشمند صوتی الکسا و کورتانا را با یک دیگر ادغام کند و نسخه‌ای جدید از این دو دستیار هوشمند را برای کاربران ارائه دهد و حالا این کمپانی نسخه preview آن را برای کاربران به صورت عمومی آماده عرضه و استفاده کرده است.

قابلیت یاد شده با عنوان Open Cortana شناخته شده است که بر اساس آن کورتانا، دستیار دیجیتالی الکسا را در خود جای داده است و کاربران می‌توانند علاوه بر دسترسی به کورتانا، با گفتن عبارت Hey Cortana, Open Alexa به دستیار دیجیتالی الکسا نیز در کامپیوتر مبتنی بر ویندوز 10 خود دسترسی داشته باشند.

گفتنی است که این قابلیت برای کاربران عمومی، اما محدود به کشور آمریکا ارائه شده است و تمامی کاربران در آمریکا که از کامپیوترهای مبتنی بر ویندوز 10 استفاده می‌کنند، می‌توانند علاوه بر دسترسی به دستیار دیجیتالی کورتانا به الکسا نیز دسترسی داشته باشند. الکسا در ویندوز 10 علاوه بر پشتیبانی از سیستم کنترل تجهیزات هوشمند سازی خانه، امکان بررسی، مشاهده و خرید آنلاین محصولات از طریق فروشگاه اینترنتی آمازون را نیز فراهم می‌کند.

آمازون تا پیش از این، با همکاری برخی از شرکت‌های تولید کننده کامپیوترهای هوشمند، دستیار دیجیتالی الکسا را به صورت اختصاصی در ویندوز 10 ارائه داده بود. هرچند که این نسخه اختصاصی از الکسا بعدها از طریق منابع غیررسمی برای تمامی کاربران کامپیوترهای ویندوزی ارائه شده بود؛ اما حالا این کمپانی با همکاری مایکروسافت توانسته دستیار دیجیتالی خود را به داخل کورتانا و ویندوز 10 بیاورد.

کورتانا و الکسا هر دو قابلیت‌های مشابهی دارند، با این حال هر یک از آن‌ها برای انجام برخی از کارهای متفاوت توان بیشتری دارد. به همین دلیل، ادغام این دو دستیار دیجیتالی، علاوه بر افزایش تعداد کاربران الکسا و کورتانا و به نفع آمازون و مایکروسافت، امکانات بیشتری را به کاربران دستگاه‌های مبتنی بر ویندوز 10 ارائه می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید