امکان باز کردن چند پنجره در ویندوز یونیورسال فراهم شد

امکان باز کردن چند پنجره در ویندوز یونیورسال فراهم شد

شرکت مایکروسافت به تازگی بیلد جدید ویندوز 10 را برای کاربران عضو برنامه اینسایدر منتشر کرده است که طی آن مشخص شده است که  اپلیکیشن‌های مبتنی بر پلتفرم ویندوز یونیورسال از این پس می‌توانند به صورت بهینه در دو یا چند پنجره باز شوند.

تا پیش از این و مشخصاً از سال 2012 که مایکروسافت از اولین نسخه‌های پلتفرم ویندوز یونیورسال در مایکروسافت استور رونمایی کرد، کاربران امکان باز کردن این نرم افزارها را به صورت چند پنجره‌ای نداشتند.

این در حالی است که دیگر نرم افزارهای نصب شده در ویندوز 10 همانند دیگر سیستم عامل‌های دستگاه‌های دسکتاپ می‌توانستند در دو با چند پنجره بسته به انتخاب و نحوه استفاده کاربر باز شوند و کارهای مختلف را روی دستگاه‌ها انجام دهند. بر این اساس  بسیاری از کاربران حرفه‌ای تمایلی به استفاده از نسخه‌های مبتنی پلتفرم ویندوز یونیورسال در ویندوز 10 نداشتند. اما حالا شرکت مایکروسافت با ارائه نسخه جدید ویندوز 10 تلاش کرده تا این محدودیت را برطرف کند و بر آن اساس به کاربران امکان استفاده بهینه از اپلیکیشن‌های مختلف را بدهد.

مایکروسافت در چند سال گذشته تلاش کرده تا پلتفرم ویندوز یونیورسال را بهینه‌تر کند و کاربران را به استفاده از اپلیکیشن‌های مبتنی بر آن تشویق کند. استفاده از اپلیکیشن‌های ویندوز یونیورسال باعث می‌شود تا کاربران با چالش‌های کمتری درزمینهٔ ویروسی شدن یا نفوذ بدافزارها به سیستم عامل‌های مختلف مواجه شوند.

این تغییرات قرار است در آینده نزدیک و مشخصاً در زمان عرضه اولین آپدیت بزرگ ویندوز 10 در سال 2019 برای کاربران عادی آماده عرضه شود.و گفتنی است که این تغییرات باعث می‌شود تا کاربران بتوانند با تمایل بیشتری از اپلیکیشن‌های ارائه شده در مایکروسافت استور آماده عرضه شوند و کاربران می‌توانند به صورت ایمن‌تر از دستگاه‌های خود استفاده کنند

دیدگاهتان را بنویسید