امنیت آپدیت پاییز تاچه میزان خواهد بود؟

امنیت آپدیت پاییز تاچه میزان خواهد بود؟

مایکروسافت تا پایان ماه اکتبر سال جاری از آپدیت پاییزی سازندگان ویندوز 10 رونمایی میکند و پس از مدتی کوتاه تمامی کاربران این سیستم عامل توانایی نصب بزرگترین و جدید ترین آپدیت موجود را خواهند داشت.
این مسئله در کنار اینکه ردموندی ها به تازگی کنترل حریم خصوصی خود را تغییر داده اند؛ میتواند قابل توجه باشد. بر همین اساس مایکروسافت به تازگی اعلام کرده است که امنیت کاربری و دسترسی اپلیکیشن ها در آپدیت Fall Creators بسیار بشتر از تمامی نسخه های ویندوزی است که تا به امروز عرضه شده است.
به جرات می توان گفت که بسیاری از کاربر های اساسی توسعه آپدیت پاییزی سازندگان ویندوز 10 کامل شده است، و در حال حاضر مایکروسافت تمرکز بیشتری برروی تغییرات امنیتی مورد نیاز در این آپدیت کرده است.
مایکروسافت تصمیم دارد تا بیانیه امنیتی موجود در اولین قدم شروع فرایند نصب آپدیت پاییزی و ویندوز 10 مجهز به این آپدیت را تغییر دهد و از آنجایی که بسیاری از کاربران در زمان نصب این بیانیه را نمی خوانند، مایکروسافت بخشی خاص را برای آن در نظر گرفته است تا کاربران در زمان نصب و حتی پس از آن بتوانند به تمام بخش های و زیرمجموعه های این بیانیه را ذسترسی داشته باشند.
ویندوز 10 از همین حالا به کاربران پیشنهاد می دهد که اطلاعات مربوط به موقعیت مکانی را در اپلیکیشن هایی نظیر Maps را باز کنند. با این حال مایکروسافت تصمیم دارد تا در آپدیت پاییزی سیستم دسترسی اپلیکیشن ها به اطلاعات مختلف را تغییر دهد. همچنین اپلیکیشن ها در آپدیت پاییزی برای دسترسی به اطلاعات مختلف نظیر موقعیت مکانی، دوربین، فایل های شخصی ، میکروفون، مخاطبین، تقویم و دیگر اطلاعات، نیاز به تایید دسترسی کاربر خواهند داشت.
بسیاری از تحلیل گران و توسعه دهندگان، ادعا میکنند که این آپدیت های امنیتی که در ویندوز 10 اعمال شده، شباهت زیادی به سیستم های امنیتی موجود در سیستم عامل های همراه نظیر iOS و اندروید دارد. با این حال مایکروسافت مدت زیادی است که با توسعه اپلیکیشن ها و استور مشخص برای ویندوز 10 تلاش میکند تا یک سیستم عامل یکپارچه را برای کاربری دسکتاپ و موبایل توسعه دهد. همین مسئله میتواند نشانه ای از تلاش ردموندی ها برای نزدیک کردن رابط کاربری ویندوز 10 به سیستم عامل های اندروید و iOS باشد.

دیدگاهتان را بنویسید