افزونه امنیتی مایکروسافت برای مرورگر کروم منتشر شد

افزونه امنیتی مایکروسافت برای مرورگر کروم منتشر شد

شرکت مایکروسافت به تازگی یک افزونه امنیتی جدید را برای مرورگر کروم ارائه داده است تا از طریق آن، کاربران سیستم عامل ویندوز بتوانند با امنیت بیشتری از گوگل کروم استفاده کنند.

این افزونه که با عنوان Windows Defender Browser Protection در وب استور اختصاصی کروم ارائه شده است، به کاربران، امنیت بیشتری برای استفاده از مرورگر گوگل کروم را می‌دهد. این افزونه دستگاه‌های ویندوزی را در برابر خطرات احتمالی نظیر باز کردن لینک‌های نامناسب، دانلود فایل‌های خطرناک و باز کردن ایمیل‌های حاوی بدافزارها و ویروس‌ها محافظت می‌کند.

Windows Defender Browser Protection از همین حالا در وب استور اختصاصی کروم ارائه شده است و کاربران سیستم عامل ویندوز که از مرورگر کروم استفاده می‌کنند می‌توانند از طریق این لینک به آن دسترسی داشته باشند. مایکروسافت مدت زیادی است که هشدارهای مختلفی در مورد امنیت پایین کروم را به کاربران ویندوز 10 داده بود و از آن‌ها خواسته بود تا با مهاجرت به مرورگر اج، علاوه بر افزایش بازدهی و عمر باتریِ دستگاه‌ها، از امنیت بیشتری در دنیای وب برخوردار شوند. استدلال اصلی مایکروسافت این است که مرورگر اج به صورت پیش فرض از سیستم امنیت Windows Defender استفاده میکند؛ در حالی که کروم از این سیستم امنیتی بی‌بهره است.

گفتنی است که کشمکش‌های امنیتی میان مایکروسافت و گوگل در چند ماه گذشته افزایش پیدا کرده است. گوگل از یک طرف با ارائه سیستم‌های امنیتی و یک آنتی‌ویروس داخلی در مرورگر کروم، اعلام کرده بود که امنیت سیستم عامل ویندوز 10 در برابر بدافزارها و ویروس‌ها ضعیف است.

در عین حال، مایکروسافت نیز با متهم کردن گوگل به دخالت در امنیت داخلی سیستم عامل ویندوز، اعلام کرده بود که مرورگر کروم از امنیت پایین‌تری نسبت به مایکروسافت اج برخوردار است. در این میان، عرضه افزونه داخلی Windows Defender Browser Protection که بر اساس سیستم امنیتی پیش فرض ویندوز 10 کار می‌کند، نشان دهنده سیاست جدید مایکروسافت در برابر گوگل خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید