افزونه آنتی ویروس نورتون برای مرورگر اج منتشر شد

افزونه آنتی ویروس نورتون برای مرورگر اج منتشر شد

شرکت نورتون به تازگی افزونه امنیتی خود را برای مرورگر مایکروسافت اج منتشر کرده است. کاربران دستگاه‌های مبتنی بر ویندوز 10 از همین حالا می‌توانند با مراجعه به مایکروسافت استور، این افزونه را برای مرورگر اج دریافت و نصب کنند.

نورتون در توضیح این افزونه ادعا کرده است که کاربران با استفاده از آن می‌توانند از ورود به وب سایت‌های خطرناک و حاوی بدافزارها و ویروس‌ها جلوگیری کنند و به صورت ایمن اقدام به وب گردی در اینترنت کنند.

نام این افزونه Norton Safe Web بوده که به طور مداوم آپدیت‌های جدید خود را از طریق دیتابیس نورتون دریافت می‌کند. گفتنی است که این افزونه تنها قادر به تشخیص وب سایت‌های مخرب بوده و توانایی تشخیص ویروس‌ها و بد افزارها در حافظه داخلی کامپیوتر را ندارد. بر همین اساس، کاربران برای استفاده کاملاً ایمن از سیستم امنیتی نورتون باید آنتی ویروس اختصاصی این کمپانی را خریداری کرده و روی دستگاه خود نصب کنند.

نورتون در حالی این افزونه را برای مرور گر اج منتشر کرده است که تا پیش از این و مشخصاً از حدود دو ماه پیش، مایکروسافت افزونه اختصاصی ویندوز دیفندر را برای مرورگر اج، گوگل کروم و فایر فاکس عرضه کرده بود. افزونه امنیتی اختصاصی مایکروسافت به صورت یکپارچه به همراه ویندوز دیفندر کار می‌کند تا تجربه کاربری آن با دیگر بخش‌های ویندوز 10 تفاوتی نداشته باشد. علاوه بر این، آپدیت‌های افزونه ویندوز دیفندر به صورت مستقیم و از طریق آپدیت‌های داخلی ویندوز 10 دریافت و روی کامپیوتر نصب می‌شوند.

از چند ماه گذشته بازار افزونه‌های امنیتی برای مرورگرهای پر استفاده داغ‌تر شده است و بسیاری از شرکت‌های توسعه دهنده آنتی‌ویروس‌ها، اقدام‌های مشابه نورتون و مایکروسافت را انجام داده‌اند. بر همین اساس به کاربران توصیه می‌شود تا در صورت توان از افزونه‌های امنیتی شرکت‌هایی استفاده کنند که آنتی ویروس آن‌ها روی سیستم عامل دستگاه‌شان نصب شده باشد. ‌ ‌ ‌

دیدگاهتان را بنویسید