اطلاعات جدید از کوچک‌ترین عضو خانواده سرفیس فاش شد

سرفیس نوت

شرکت مایکروسافت به تازگی اطلاعات بیشتری از کوچک‌ترین دستگاه خانواده سرفیس منتشر کرده است. بر همین اساس اطلاعاتی از یک پتنت مایکروسافت برای لولای هوشمند یک دستگاه تاشو منتشر شده که نشان از تلاش مایکروسافت برای تولید یک محصول سخت افزاری به همراه این قابلیت دارد.

شایعات پیشین نیز تأکید می‌کردند که مایکروسافت در تلاش برای تولید یک دستگاه هوشمند با عنوان «سرفیس فون» یا «سرفیس نوت» است که مجهز به دو نمایشگر با قابلیت تا شوندگی است.

 سرفیس نوت

اما حالا مجموعه‌ای جدید از تصاویر رندر منتشر شده است که نشان از وجود یک سیستم هوشمند برای لولای کوچک‌ترین دستگاه خانواده سرفیس دارد. سیستم به کار رفته در این لولا تا پیش از این در سرفیس استودیو دیده شده بود. این لولا در سرفیس استودیو که در حقیقت بزرگ‌ترین محصول با برند سرفیس محسوب می‌شود؛ با عنوان Zero Gravity از طرف مایکروسافت تجاری سازی شده بود.

لولای یاد شده در سرفیس نوت امکان تنظیم خودکار زاویه باز شده بر حسب نوع قرار گرفتن روی سطح یا دست کاربر را دارد. اطلاعات منتشر شده از پتنت جدید مایکروسافت همچنین نشان می‌دهد که این دستگاه از هر دو طرف مجهز به لایه‌ای شیشه‌ای است و از هر طرف قابلیت خم شدن را دارد.

سرفیس نوت

علاوه بر این، هر دو نمایشگرهای این محصول جدید از خانواده سرفیس، بدون حاشیه ساخته شده‌اند. همین مسئله می‌تواند نشانه‌ای از تلاش مایکروسافت برای استفاده از پنل OLED در نمایشگر محصول یاد شده باشد. این در حالی است که، شایعات تأکید دارند مایکروسافت برای نازک‌تر ساختن این دستگاه مجبور به استفاده از پورتUSB-C  شده است.

سرفیس نوت

اطلاعات در مورد محصول جدید خانواده سرفیس در حالی منتشر می‌شوند که ساتیا نادلا، به عنوان مدیرعامل اجرایی کمپانی مایکروسافت بارها به عدم تلاش این شرکت برای ساخت محصولات سخت افزاری در حوزه موبایل تأکید کرده است. از طرفی، برخی از تحلیلگران ادعا می‌کنند که ثبت پتنت های مختلف از طرف مایکروسافت لزوماً به معنای تلاش این شرکت برای ساخت محصولی با عنوان سرفیس فون نیست و ردموندی ها تنها برای جلوگیری از درگیری‌های قانونی مربوط به پتنت اقدام به ثبت اختراع‌های جدید می‌کنند.

از طرفی برخی دیگر از تحلیلگران وجود پتنت‌های جدید مایکروسافت را به عنوان نشانه‌هایی مهم از تلاش این شرکت برای بازگشت دوباره به حوزه موبایل تلقی کرده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید