اطلاعات جدیدی از محصولات آینده سرفیس منتشر شد

اطلاعات جدیدی از محصولات آینده سرفیس منتشر شد

شایعات جدید حاکی از آن است که شرکت مایکروسافت پروژه طراحی و ساخت سری محصولات جدید سرفیس را شروع کرده است و تصمیم دارد تا آن‌ها را تا نیمه دوم 2018 و نیمه اول 2019 برای فروش در بازار جهانی آماده کند.

بر اساس گزارش منتشر شده در وب سایت‌های Thurrott.com و Windows Central مایکروسافت چهار پروژه بزرگ و جدید را شروع کرده است. اسم رمز این پروژه‌ها شامل Surface Libra، Andromeda، Carmel و Capitola می‌شود.

بر اساس این گزارش، مایکروسافت تصمیم دارد تا نسل ششم سرفیس پرو را تحت پروژه Carmel طراحی و توسعه دهد. از طرفی توسعه محصولاتی جدید با قابلیت تا شوندگی نظیر سرفیس فون باعث شده تا این کمپانی به فکر توسعه نسخه‌ای خاص از ویندوز 10 با رابط و قالب جدید باشد که نزدیک به یک سال و نیم است که تحت پروژه اندرومدا در حال توسعه است. توسعه سخت افزاری این محصولات نیز به احتمال زیاد قرار است تحت پروژه Surface Libra انجام گیرد.

پروژه آخر مایکروسافت با نام Capitola قرار است منجر به تولید نسل جدید سرفیس لپ تاپ و سرفیس بوک شود که طی آن‌ها دستگاه‌هایی با سری پردازنده‌های جدید و نسل هشتمی اینتل تولید و عرضه خواهند شد.

بر همین اساس، می‌توان پیش بینی کرد که مایکروسافت تصمیم دارد تا در آینده‌ای نزدیک، و مشخصاً تا نیمه دوم سال جاری میلادی فرایند معرفی و عرضه محصولاتی نظیر سرفیس فون، نسل جدید سرفیس لپ تاپ، سرفیس پرو 6 و سرفیس بوک 3 را شروع کند.

از طرفی شایعات تأکید دارند که عرضه دستگاه‌های دارای دو نمایشگر تنها به سرفیس فون محدود نمی‌شوند و احتمالاً مایکروسافت تصمیم دارد تا اوایل سال 2019 دستگاه‌های دیگر خود را نیز به همراه قابلیت تا شوندگی و مجهز به دو نمایشگر تولید کند که به احتمال زیاد قرار است تحت برند سرفیس در بازار به فروش برسند.

دیدگاهتان را بنویسید