اطلاعاتی قابل توجه از سخت افزار و سیستم عامل سرفیس فون منتشر شد

اطلاعاتی قابل توجه از سخت افزار و سیستم عامل سرفیس فون منتشر شد

اطلاعات فاش شده از نسخه SDK جدید ویندوز 10، اخیراً به طور دقیق جزئیات نرم افزاری و سخت افزاری سرفیس فون را فاش کرده است.

WalkingCat یکی از کاربران توییتر به تازگی کدهای داخلی Windows 10 17672 SDK  که اخیراً توسط مایکروسافت منتشر شده را مورد بررسی قرار داده است که طی آن مشخص شده که ردموندی ها در مراحل پایانی برای طراحی و ساخت سرفیس فون قرار دارند.

اطلاعات یافت شده از این نسخه از سیستم عامل ویندوز 10، نشان دهنده یک سیستم عامل تحت پروژه اندرومدا و یک دستگاه فیزیکی مبتنی بر آن است. بر اساس این اطلاعات، سیستم عامل اندرومدا قرار است روی یک دستگاه مجهز به پردازنده ARM X86 اجرا شود.

کدهای داخلی SDK جدید منتشر شده از ویندوز 10 همچنین نشان می‌دهند که دستگاه مبتنی بر سیستم عامل اندرومدا، همچنان مجهز به هسته سیستم عامل ویندوز 10 است؛ اما با این تفاوت که از پوسته دسکتاپ جدیدی با عنوان Polaris استفاده می‌کند. این اطلاعات نشان داده‌اند که دستگاه جدید مایکروسافت از یک قلم استایلوس نیز برای نرم افزارهای یادداشت برداری نظیر وان نوت بهره می‌برد.

همان‌طور که گفته شد، جزئیات فاش شده نشان می‌دهد که مایکروسافت در مراحل پایانی توسعه و طراحی یک دستگاه هوشمند همراه قرار دارد. این دستگاه که به‌ احتمال زیاد تحت برند سرفیس و با عنوان سرفیس فون معرفی می‌شود، قادر به اجرای اپلیکیشن‌های X86 خواهد بود؛ با این تفاوت که محصول یاد شده از رابط کاربری و پوسته دسکتاپ جدیدی برای اجرای نرم افزارها استفاده می‌کند.

اطلاعاتی قابل توجه از سخت افزار و سیستم عامل سرفیس فون منتشر شد

تا پیش از این، پتنت‌های زیادی از طرف مایکروسافت برای ساخت یک تلفن هوشمند با نمایشگر دوگانه منتشر شده بود. اما حالا با توجه به اطلاعات جدید از کدهای نسخه SDK ویندوز 10، می‌توان حدس زد که مایکروسافت تا پایان سال جاری میلادی از تلفن هوشمند جدید خود با عنوان سرفیس فون رونمایی می‌کند و برای بار دیگر، به عرصه تولید تلفن‌های هوشمند مبتنی بر سیستم عامل اختصاصی خود باز می‌گردد.

دیدگاهتان را بنویسید