اطلاعاتی جدید از سرفیس فون در رداستون 5 فاش شد

اطلاعاتی جدید از سرفیس فون در رداستون 5 فاش شد

نسخه‌های اولیه بتای رداستون 5 به تازگی در اختیار کاربران قرار گرفته است و حالا مشخص شده است که مایکروسافت یک API مربوط به تلفن‌های هوشمند ویندوزی را درون این نسخه از سیستم عامل ویندوز 10 قرار داده است.

نزدیک به یک سال پیش، مایکروسافت تمامی رابط‌های برنامه نویسی کاربردی یا همان API های مخصوص ویندوز فون را از سیستم عامل ویندوز 10 حذف کرد. این اقدام مایکروسافت در زمان عرضه نهایی آپدیت پاییزی صورت گرفته بود و این کمپانی اعلام کرده بود که دیگر تصمیمی برای توسعه نسخه موبایل سیستم عامل ویندوز 10 ندارد و این پلتفرم به طور کامل از روند توسعه مایکروسافت حذف شده است.

اما حالا تغییرات ارائه شده در بیلد 17650 ویندوز 10 حاکی از آن است که مایکروسافت برای بار دیگر نرم افزارهای مورد نیاز برای کار تلفن‌های هوشمند را به ویندوز 10 آورده است. بر همین اساس، در API بیلد جدید ویندوز 10 که برای دستگاه‌های موسوم به  Always-Connected PC ارائه شده است، نرم افزارهایی نظیر شماره گیر تلفن و اپلیکیشن برقراری تماس صوتی و تصویری گنجانده شده است.

این مسئله می‌تواند یکی از مهم‌ترین نشانه‌های تلاش دوباره مایکروسافت برای بازگشت به توسعه تلفن‌های هوشمند باشد. تا پیش از این بارها خبرهای ثبت پتنت‌های مختلف برای تولید یک تلفن هوشمند با دو نمایشگر و به صورت تاشو توسط مایکروسافت منتشر شده بود. این خبرها برای مدت یک سال به شایعات مربوط به سرفیس فون دامن زده‌اند.

اما حالا اطلاعات جدید به صورت دقیق نشان می‌دهند که مایکروسافت علاوه بر توسعه ویندوز 10 برای کامپیوترهای مبتنی بر پردازنده‌های ARM64 و مشخصاً اسنپ دراگون‌های شرکت کوالکام، تصمیم دارد تا یک نسخه از این دستگاه‌ها با قابلیت برقراری تماس صوتی از طریق سیم کارت را نیز تولید کند که این مسئله به خودی خود می‌تواند نشانه‌ای از تلاش مایکروسافت برای تولید سرفیس فون به ‌حساب بیاید.

دیدگاهتان را بنویسید