اسناد فاش شده حاکی از آن است که مایکروسافت قصد رقابت با کروم بوک را دارد

اسناد فاش شده حاکی از آن است که مایکروسافت قصد رقابت با کروم بوک را دارد

طبق روال همیشه، با نزدیک شدن به مراسم و رویدادی جدید برای معرفی محصولات مایکروسافت، اخبار و شایعات بسیاری در مورد محصولات آینده نرم افزاری و سخت افزاری این کمپانی پخش میشود. در هفته گذشته مایکروسافت با اعلام برگزاری این رویداد، باعث ایجاد سر و صدای زیادی در دنیای تکنولوژی شد. شایعات پخش شده از معرفی نسل جدید تبلت های هیبریدی مایکروسافت با نام سرفیس پرو 5 گرفته تا تلفن هوشمند خانواده سرفیس ملقب به سرفیس فون را شامل میشوند.
اما اگر بخواهیم به اخبار قابل اتکا بپردازیم، باید در نظر بگیریم که به احتمال زیاد مایکروسافت قصد دارد در ماه آینده سیستم عامل بر پایه پردازش ابری خود یعنی Windows 10 Cloud را در نیویورک معرفی کند. و همانطور که گفته شد به احتمال زیاد خبر های پر سر و صدایی در مورد محصولات سخت افزاری مایکروسافت مبتنی بر ویندوز 10 وجود خواهد داشت، اما در این میان یکی از مهم ترین خبرهایی که یکی دو روز گذشته با واکنش های بسیاری همراه بوده خبر تلاش مایکروسافت برای رقابت با کروم بوک های گوگل است. طبق اسناد فاش شده، مایکروسافت قصد دارد سیستمی برپایه Windows 10 Cloud نیز در کنفرانس دوم می معرفی کند که با قدرت سخت افزاری ضعیف تر، اما بسیار ارزان تر عرضه میشوند.
طبق اسناد فاش شده، محصول سخت افزاری که قرار است در دوم می معرفی شود دارای مشخصات زیر خواهد بود:
پردازنده چهارهسته ای Celeron
4 گیگابایت حافظه رم
باتری با ظرفیت بیش از 40 وات ساعت که میتواند دستگاه را تا 10 ساعت به طور مداوم روشن نگه دارد
حافظه ذخیره سازی SSD یا eMMC
صفحه نمایش لمسی و قلم
این شایعه در صورت حقیقت داشتن میتواند تهدیدی بزرگ برای کروم بوک های اپل باشد چرا که این محصول میتواند در کنار بهره بردن از قابلیت های Windows 10 Cloud، از عمر باتری بسیار بالا و صفحه نمایش لمسی مانند سرفیس بهره ببرد.
منبع

دیدگاهتان را بنویسید