از کنفرانس هفته آینده سیاتل مایکروسافت چه انتظاری باید داشته باشیم.

از کنفرانس هفته آینده سیاتل مایکروسافت چه انتظاری باید داشته باشیم.

مایکروسافت روز های پرکاری را پیش رو دارد. تنها دوهفته پیش بود که مایکروسافت در طی رویدادی محصولات جدید آموزشی خود را معرفی کرد که طی آن لپ تاپ جدیدی از خانواده سرفیس نیز معرفی شد. تنها یک روز پس از این کنفرانس مایکروسافت از رویدادی دیگر در شهر شانگهای خبر داد که به احتمال خیلی زیاد یکی دیگر از محصولات جدید خانواده سرفیس در آن معرفی خواهد شد. اما پیش از کنفرانس شانگهای، هفته دیگر مایکروسافت قصد دارد تا طی کنفرانسی در شهر سیاتل بیلد جدیدی از ویندوز را معرفی کند. این کنفرانس که در روز چهارشنبه برگزار خواهد شد به احتمال زیاد نقطه عطفی برای معرفی محصولات سخت افزاری مایکروسافت خواهد بود چرا که احتمالا در کنفرانس سیاتل، ویندوز 10با قابلیت های جدید برای این سری محصولات معرفی میشود.
انتظار میرود در این کنفرانس در مورد رابط کاربری جدید ویندوز 10 صحبت شود. چرا که تا پیش از این اعلام کرده بود که آپدیت بزرگ بعدی ویندوز 10 در سپتامبر به صورت عمومی عرضه میشود. به همین دلیل اگر قرار باشد در سپتامبر شاهد عرضه آپدیت جدید ویندوز 10 باشیم باید از همین حالا خبر هایی در مورد تغییر رابط کاربری نیز مطرح شوند.
از طرف دیگر مایکروسافت مدتی است که با همکاری کوالکام قصد دارد تا ویندوز 10 را برای پردازنده های ARM عرضه کند. به همین دلیل احتمال معرفی تغییرات جدید برای این قابلیت نیز وجود دارد.
علاوه بر این مدتی است که مایکروسافت برروی قابلیت های جدید کورتانا تبلیغات بسیاری به راه انداخته است. همین چند روز پیش بود که محصول جدید Harman kardon با پشتیبانی از کورتانا برای رقابت با آمازون اکو معرفی شد و سر و صدایی زیاد به پا کرد. به همین دلیل احتمال معرفی قابلیت های جدید دسیار صوتی مایکروسافت نیز وجود دارد.
علاوه بر این احتمالات ضد و نقیضی برای معرفی اپلیکیشن های وابسته به اج، قابلیت پشتیبانی از واقعیت ترکیبی برای ویندوز 10 و حتی ربات هوشمند بینگ نیز به گوش میخورند.

دیدگاهتان را بنویسید