اخبار و شایعات در مورد سرفیس پرو 4

اخبار و شایعات در مورد سرفیس پرو 4

تاکنون اخبار و شایعات زیادی در مورد سرفیس پرو 4 منتشر شده است. شرکت مایکروسافت نیز، تاکنون سرفیس پرو را هر نسل به  نسل قبل بهتر و قوی تر کرده است. همانگونه که سرفیس پرو 2 به عنوان تبلتی شناخته شده که کارهای بیشتری را به نسبت دیگر تبلت ها انجام میدهد و مایکروسافت سعی داشت تا بیشتر با آیپدهای اپل رقابت کند. اما در انتشار سرفیس پرو 3 مایکروسافت سعی داشت تا مک بوک ایر را کنار بزند و نبض بازار الترابوک ها را نیز در دست بگیرد.

اکثر تبلیغات مایکروسافت سعی داشته تا سرفیس پرو را تبلتی معرفی کند که میتواند جایگزین مناسبی برای لپ تاپ ها باشد که حتی از الترابوک های اپل نیز سبک تر است و دارای  صفحه نمایش با کیفیت و قابلیت نوشتاری ,  تشخیص خط است. اما با تمام این تبلیغات سرفیس همچنان نقاط ضعف زیادی نیز داشت؛ باتری سرفیس همچنان از حد انتظار ضعیف تر بود به حدی که بعضی مواقع به صورت نامطلوبی گرم میشد. اما حالا مایکروسافت سرفیس پرو 4 را پیش رو دارد و باید منتظر ماند و دید که این نسل جدید از سرفیس پرو تا چه میزان میتواند همه را شگفت زده کند.

مایکروسافت، سرفیس را با پردازنده Core M Broadwell تا به امروز منتشر کرده است؛ و معماری Skylake را در افق چشم انداز خود دارد. علاوه بر اینکه مایکروسافت در سال جاری میلادی قصد دارد تا نسخه جدید سیستم عامل خود، یعنی ویندوز 10 را به انتشار برساند. مایکروسافت سعی میکند تا تمام این عناصر را در کنار هم گذاشته تا سرفیس پرو 4 را به بهترین شکل به بازار عرضه کند و با یک دستگاه نبض هر دو بازار لپ تاپ و تبلت را در دست بگیرد.

مایکروسافت مسیر سختی را برای رسیدن به هدف اصلی خود انتخاب کرده است. چرا که از یک طرف مک بوک های اپل در سال جاری به بازار عرضه شده و شایعات زیادی در مورد قیمت بالا سرفیس پرو 4 به گوش میرسد که ممکن است قیمت بالای آن باعث شکست پروژه و هدف مایکروسافت در سال جاری شود.

تاریخ عرضه سرفیس پرو 4:

انتظار میرود که سرفیس پرو 4 با ویندوز 10 به بازار عرضه شود. اگر چنین باشد، باید برای تست کردن سرفیس پرو 4 تا ماه سپتامبر صبر کرد. طبق خبرهای رسیده از یک منبع غیر مطمئن، ویندوز 10 برای انتشار در ماه جولای آماده شده است، که اگر این خبر صحت داشته باشد؛ سرفیس پرو 4 نیر زود تر از سپتامبر به بازار عرضه میگردد.

طراحی سرفیس پرو 4:

طبق نوشته وب سایت چینی cnBeta، سرفیس پرو 4 در دو سایز مختلف به بازار عرضه خواهد شد. این در حالی است که سرفیس پرو 3 ، دارای یک سایز 12 اینچی است. طبق گفته این وب سایت، سرفیس پرو 4 در دو سایز 12 اینچ و 14 اینچ عرضه میشود، تا به طور کامل بتواند هم با تبلتهای بزرگ و هم با لپ تاپ ها رقابت کند. با توجه به خبر هایی که به گوش میرسد سرفیس پرو 4 همچنان با همان معماری پردازنده مرکزی سرفیس پرو 3 یعنی، Core M Broadwell اینتل منتشر میشود. این همان پردازنده ای است که در مک بوک های جدید اپل نیز مورد استفاده قرار گرفته است.

همچنین آخرین شایعات منتشر شده است حکایت از این دارند که سرفیس پرو 4 اولین سرفیس بدون فن خواهد بود این خبر خوبی است چرا که میتوان امیدوار بود که سرفیس پرو 4 به نسبت نسل های قبل متفاوت خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید