اتصال سرفیس به اندروید توسط Dell امکان پذیر شد

تعدادی از هکرهای نرم افزاری، به تازگی اقدام به کرک کردن ابزار انحصاری شرکت دل برای اتصال سرفیس به اندروید کرده‌اند.

تا پیش از این شرکت دل یک ابزار انحصاری را برای کامپیوترهای ویندوزی خود توسعه داده بود که از آن طریق، تلفن‌های هوشمند مبتنی بر سیستم عامل اندروید می‌توانستند به سیستم ‌عامل ویندوز ۱۰ متصل شوند و امکان همگام سازی اطلاعاتی نظیر ساعت، تقویم و فایل‌ها را داشته باشند.

این ابزار از طریق ارتباط‌های بی‌سیم امکان اتصال کامپیوترهای Dell به تلفن‌های هوشمند و ریموت زدن به آن‌ها را فراهم می‌کند. در این میان مشخص شده بود که شرکت دل این ابزار را به صورت انحصاری فقط برای کامپیوترهای خود ارائه داده است و امکان استفاده از این ابزار روی سرفیس ها و دیگر کامپیوترهای مبتنی بر سیستم عامل ویندوز که توسط شرکت دل تولید نشده وجود نداشت.

با این حال برخی از هکرها به تازگی نسخه اولیه کرک این ابزار نرم افزاری را آماده توسعه کرده‌اند که از آن طریق کاربران می‌توانند امکان اتصال اندروید داشته و بتوانند کارهایی نظیر انتقال داده و اطلاعات را در اختیار داشته باشند. مهم‌ترین قابلیت این ابزار امکان اتصال سرفیس به اندروید، ریموت زدن به صورت بی‌سیم از تلفن هوشمند به کامپیوتر است.

گفتنی است که این ابزار کرک شده در حال حاضر در مراحل تست قرار دارد و هنوز امنیت آن تائید نشده است. همین موضوع باعث می‌شود تا تمایل کاربران به نصب این نرم افزار از لحاظ امنیتی با چالش‌های زیادی همراه باشد. به همین دلیل لینک‌های دانلود مربوط به این نرم افزار کرک شده توسط بسیاری از وب‌سایت‌ها منتشر نشده است.

با این حال کاربران می‌توانند با جستجو در اینترنت لینک دانلود این ابزار را که با عنوان Dell mobile Connect شناخته می‌شود را پیدا کنند. گفتنی است که بررسی اولیه نشان می‌دهد که این ابزار روی کامپیوترهای تولید شده توسط HP و تلفن‌های هوشمند تولید شده توسط کمپانی کره‌ای ال‌جی نیز به صورت عادی کار می‌کند. با این حال گزارش‌های ضد و نقیض از کارکرد یا عدم کارکرد بهینه این ابزار نرم‌افزاری توسط کاربران منتشر شده و نمی‌توان در مورد عمل کرد و دست آن مطمئن بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *