آیکون سرچ و کورتانا در آپدیت ژانویه 2019 جدا می‌شوند

آیکون سرچ و کورتانا در آپدیت ژانویه 2019 جدا می‌شوند

شرکت مایکروسافت تصمیم دارد تا دو آیکون سرچ و کورتانا را در آپدیت ژانویه 2019 در ویندوز 10 جدا کند.

بر همین اساس، کاربران از این پس می‌توانند به صورت جداگانه به جست و جوی موارد مختلف در داخل کامپیوتر و از طریق موتور جست و جوی بینگ به صورت جداگانه دسترسی داشته باشند. این در حالی است که تا پیش از این و مشخصاً از اکتبر 2015 آیکون جست و جو با کورتانا یکی بودند و کاربران امکان استفاده جداگانه از آن را نداشته‌اند.

گفتنی است که این قابلیت قرار است یکی از مهم‌ترین تغییرات مایکروسافت در آپدیت ژانویه 2019 در سیستم عامل ویندوز 10 باشد. مایکروسافت به طور کل تصمیم دارد تا تغییراتی اساسی را در آپدیت ژانویه 2019 ارائه دهد که یکی از آن‌ها جداسازی بخش جست و جو است.

بخش جست و جوی ویندوز 10 قرار است از این پس عملکردی مشابه باقابلیت اسپات لایت در مک او اس داشته باشد و کاربری بهتری را به کاربران ارائه دهد. علاوه بر این تغییرات یاد شده باعث می‌شود تا میزان کارکرد دستیار صوتی کورتانا در میان کاربران کاهش پیدا کند و کاربران پس از آپدیت ژانویه 2019 به بعد کمتر از گذشته این دستیار دیجیتالی را فراخوانی کنند و کارهای مختلف را با آن انجام دهند. این مسئله به طور مشخص نشان از آن دارد که مایکروسافت دیگر تمایلی به توسعه هر چه بیشتر دستیار دیجیتالی کورتانا ندارد و احتمالاً پروژه توسعه این دستیار دیجیتالی در میان ردموندی‌ها با شکست مواجه شده است.

از طرف دیگر، کاربران می‌توانند از بخش تولبار های ارائه شده در تسک بار ویندوز 10 با آپدیت ژانویه 2019 هر دو تولبار مربوط به آیکون‌های یاد شده را حذف یا تنظیم کنند و دیگر نیازی به همراه بودن هر دو در سیستم عامل خود ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید