آپدیت 20H1 ویندوز 10 باعث بهبود نمایش نوتیفیکیشن‌ها می‌شود

آپدیت 20H1 ویندوز 10 باعث بهبود نمایش نوتیفیکیشن‌ها می‌شود

شرکت مایکروسافت از ابتدای هفته گذشته فرایند عرضه بیلد ۱۸۹۳۲ آپدیت 20H1 ویندوز ۱۰ را آغاز کرده است که در آن مشخص شده که ویندوز از این پس نوتیفیکیشن‌ها را به صورت هوشمندانه‌تر نمایش می‌دهد.
مایکروسافت در توسعه آپدیت 20H1 ویندوز ۱۰ قابلیتی را با عنوان Eye Control ارائه داده است که طریق نحوه حرکت دادن نشانگر ماوس و موارد دیگر می‌تواند علاقه کاربران را به بررسی و مشاهده نوتیفیکیشن‌های یک اپلیکیشن را متوجه شود. ویندوز ۱۰ از طریق این به روز رسانی می‌تواند به صورت هوشمندانه متوجه علاقه کاربران برای مشاهده به محتوای ارائه شده در نوتیفیکیشن‌ها شود.
ویندوز در صورتی که متوجه شود که کاربر به تماشای نوتیفیکیشن‌های یک اپليكيشن علاقه‌ای ندارد، آن را کمتر نشان می‌دهد و به صورت برعکس در صورت متوجه شدن علاقه کاربر به مشاهده نوتیفیکیشن‌های یک اپلیکیشن، می‌تواند آن‌ها را سریع‌تر و به صورت سریع‌تر و در حالت Push به نمایش بگذارد.
این قابلیت از چندین راه مختلف می‌تواند علاقه کاربران را تشخیص دهد؛ با این حال مهم‌ترین راه تشخيص آن در ویندوز ۱۰ از طریق حرکات کاربر با نشانگر ماوس است؛ به صورت که اگر نشانگر ماوس روی یک نوتیفیکیشن بیشتر باقی بماند، به منزله افزایش تمایل کاربر به مشاهده محتوای آن در نظر گرفته می‌شود.
گفتنی است که این قابلیت در کنار قابلیت‌های کاربردی جدید دیگر، قرار است در آپدیت 20H1 ویندوز ۱۰ آماده عرضه به عموم کاربران کامپیوترهای ویندوزی شود تا آن‌ها بتوانند به صورت بهینه‌تر از کامپیوترهای شخصی خود استفاده کنند. این آپدیت در سال 2020 قرار است به تمامی دستگاه‌های ویندوزی ارائه شود.
مایکروسافت در تلاش است تا در توسعه و عرضه نسخه‌های بعدی سیستم عامل ویندوز، قابلیت‌هایی هوشمند مشابه با آنچه توسط شرکت‌هایی نظير فیس بوک، گوگل و اپل برای توسعه محصولات نرم افزاری خود ارائه داده بودند را آماده توسعه و ارائه در کامپیوترهای دسکتاپ شخصی مبتنی بر سیستم عامل ویندوز کند.

دیدگاهتان را بنویسید