آپدیت 2001 ویندوز 10 برای کاربران اینسایدر آماده عرضه شد

آپدیت 2001 ویندوز 10 برای کاربران اینسایدر آماده عرضه شد

شرکت مایکروسافت از روز گذشته فرایند توسعه و عرضه آپدیت 2001 ویندوز 10 را برای کاربران عضو برنامه اینسایدر آغاز کرده است.

این آپدیت در ابتدا با واترمارک 19030 آماده عرضه شده بود و حالا مایکروسافت در به روز رسانی جزئی اخیر این به روز رسانی را به آپدیت 2001 ویندوز 10 تغییر نام داده است. واتر مارک یاد شده در نسخه‌های Preview و مشخصاً در قسمت پایین و سمت راست نشان داده می‌شود.

این به روز رسانی تغییرات قابل توجهی را در روند کاربری دستگاه‌ها ایجاد کرده است. این تغییرات شامل بهبود موارد پین شده در صفحه قفل سیستم عامل می‌شود که تا پیش از این مشکلات بسیار زیادی را برای کاربران ایجاد می‌کرد و باید دستگاه ریستارت می‌شد.

مایکروسافت در این آپدیت قابلیت Night Light را برای کنترل نور نمایشگر در محیط‌های تاریک و زمان شب آماده عرضه کرده است. در این به روز رسانی همچنین مشکلات مربوط به اجرای ویدیوهای HEVC برطرف شده است و کاربران می‌توانند به صورت بهینه‌تر ویدیوها را با این فرمت اجرا کنند.

آپدیت 2001 ویندوز 10 هنوز در مرحله تست و بررسی‌های ابتدایی قرار دارد و دارای مشکلات شناخته شده‌ای است و همین مسئله باعث می‌شود تا استفاده از آن برای کامپیوترهایی که کاربری آن‌ها حیاتی است، مناسب نباشد. مایکروسافت برخی از این مشکلات را در وب سایت رسمی خود لیست کرده است و در زمان دانلود و نصب این نسخه بسیاری از این مشکلات را به کاربران نشان می‌دهد.

در این میان، به کاربران توصیه می‌شود تا فعلاً از نصب این نسخه خودداری کنند، مگر اینکه امکان نصب کامل سیستم عامل را برای بار دیگر داشته باشند. همچنین نصب این به روز رسانی به مایکروسافت کمک می‌کند تا مشکلات احتمالی این نسخه را شناسایی و رفع کند. این آپدیت، اولین به روز رسانی عرضه شده از سیستم عامل ویندوز 10 در سال 2020 میلادی خواهد بود که نسخه عمومی آن احتمالاً تا ماه آوریل سال 2020 آماده عرضه به تمامی کاربران خواهد شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید